Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?

Πήγαινε κάτω 
+17
thane13
SonOfEidolons
Johneleos
Shieldwolf
iron man
letsaros86
nickkxx
belial
tomahawk
Tzortz
Laskoulas
xrisomiga
Khar Vader
h34dnotf0und
Nepenthe
Samanos
Flames
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?
1) Με τα χίλια. το περιμένω πως και πως να γίνουν τέτοια στην ελλάδα.
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_vote_lcap67%Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 67% [ 24 ]
2) Με τίποτα. θέλω τα τουρνουά μου υπερχαλαρά, να βάζω ακόμα και χαρτόνια αντί για μονάδες.
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_vote_lcap33%Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 33% [ 12 ]
Σύνολο Ψήφων : 36
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:00

και να σου πω στα 16 ατομα που ερχονται καθε μηνα δεν ειναι :

blacknister
spree
jimbouz
flames
achaian
skario
iannis
paxy goyrouni
stelakis
nepenthe


αυτοι οι 10 ειναι παιχτες που ερχοντουσαν και τωρα δεν μπορουν κτλ. αν αναλογιστεις απο προηγουμενες χρονιες ο αριθμος αυξηθηκε θεωρητικα μιας και αυτοι οι 10 ηταν που επαιζαν περσυ προπερσυ κτλ. και ειμασταν 8-12 ατομα σε καθε τουρνουα...
δεν εχω βαλει τα περιστερια και χαριδημο γιατι αυτοι ειναι 40Κ παιχτες τωρα πια Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:03

Laskoulas έγραψε:

βαμενα καλα 2π
βαμενα μετρια 1π
βαμενα χαλα 0π
οι περισοτεροι θα βαζουνε βαμενα καλλα για να μη στεναχωρησουνε τον αντιπαλο.

και αυτό είναι μια αρχή. αν και αν το κάνουμε έτσι, με την μεντάλιτι που πιθανώς έχουμε τώρα ίσως όλοι βάλουν 0. σου θυμίζω ότι εγώ πχ δεν έχω κερδίσει ποτέ και τίποτα βαφτικά στην Ελλάδα. δεν λέω ότι δεν υπάρχουν καλύτεροι αλλά απλά λολ.
προσωπικά θέλω να δω τι νοοτροπία κυκλοφορεί τελικά. αυτή που τόσο καιρό νομίζουμε ή κάτι εντελώς διαφορετικό? και πάνω σε αυτή θα ξεκινησουμε απ το μηδέν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:12

Ναι αλλα με προβληματιζει οτι το δοκιμασανε σε μεγαλη κλιμακα τουρνουα , στο ΓΤ με 500ατομα και το αποσυρανε την επομενη χρονια.
ειτε αυτο που λες θα γινει , ειτε το αναποδο , ολοι θα βαζουνε βαμενα καλα σε ολους τυπικα
Το μονο σιγουρο οτι η ουσια της κινησης θα αλιωθει και δε θα εχει σημασια.

Με ξεχωριστη βαθμολογηση , πχ μετα το τελος της 2ης μαχης φερτε ολοι ή οσοι θελουνε τους στρατους σας να τους βαθμολογησουμε και ο 1ος παιρνει αυτο. ειναι νομιζω καλητερο και εχει και τη μεγαλητερη απηχηση στα τουρνουα που εχω δει.
και οπως ειπα ο ενας ειναι καλος στο βαψιμο ο αλλος στη μαχη , ο καθενας περνει το βαθμο εκει που συμμετεχει
Ειναι και κατι αλλο πολυ σημαντικο , υπαρχουνε ατομα που δε βαφουνε ... πχ εγω , εμενα ολοι οι στρατοι μου , καθως και σε πολλα αλλα παιδια ειναι βαμενοι απο αλλους , για πιο λογο και γιατι να βαθμολογηθουμε?Razz θα βαθμολογουνε το βαψιμο του Μακη η του Κιουρ και θα παιρνω η θα χανω βαθμους ?
Για αυτο ακριβως πρεπει να ειναι ξεχωριστα αυτα , αυτοι που εχουνε μερακι και βαφουνε ωραια , ας ερθουνε να παιξουνε και ταυτοχρονα να συμμετεχουνε με τους δικους τους βαμενους στρατους σε ενα μινι διαγωνισμο , χαπενινκ στο μεσω των μαχων.

απο την αλλη , τωρα μετρας γνωμες και σκεψεις. αν θες να κανεις τουρνουα και να βαλεις το πινακακι κανεις δε θα πει τιποτα , αν ειναι πετυχημενο ειναι λογω προσελευσεις και απο οτι ακουσεις εκει.
αν γινει τουρνουα μεσα αρκει να μη πεφτει σε ΑΓΚΟΤ και 40κ πλχ ! P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:15

κάνεις λάθος. εσύ μπορεί να μην βάφεις αλλά είσαι τύπος που "συμμορφώνεσαι" με την γενική επιταγή και προσαρμόζεσαι. κάνω λάθος? πχ στο 40κ "εσκασες" με βαμμένο στρατό και χωρίς πρόξυ
αρα
αγόρασες --> ο Χόρους/Γκρεγκ έβγαλε μεροκάματαο
έδωσες κομίσιον --> ο Αφέλιον/Χ,Ψ κομίσιονερ το ίδιο
έπαιξες νορμάλ --> η 40Κ κενωνία δεν επηρεάστηκε. συνήσφερες στην γενική υγεία που διέπει τους 4οκ ,με τους πιο σκληρούς κανόνες.
μe θέληση όλα γίνονται. ακόμα και να φάει αλάτι ο Μαντραγκόρα

@εντιτ. ξαναλέω.
το 20-0 δεν θα γίνει ρε παιδί μου 10-10. δηλαδή αν σκάσει ο γκάλβερτ που παικτικά δεν ξέρει που πατάνε τα 4 αλλα βάφει γαματά τόσο πολύ θα σε πείρζε να πάρει 2 πόντους αν έχει κάνει παπάδες??????? δηλαδή σιγά μωρέ τι φοβόμαστε πια. ενώ τω΄ρα πχ με την ελευθεριότητα που όλοι ξέρουν τι παίζει πχ ο Λασκούλας και σκάνε με τις χ,ψ πρόξυ αντιλίστες που δημιουργούνται στο πεντάλεπτο είναι ωραία? ΝΟΤ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:19

Ρε φλεγομενε ντομλα αρχικα η σκεψη με αρεσει ( χω ξεκινισει να βαγω οσονουπο θα δειτε dark elves kai wood elves kai woc by johneleos ) , βεβαια εκει που θα δινεις ποντους με χαλασε , μιας και το να επιβραβεβεις καποιον που ειναι καλος βαφεας πχ παιζεις εσυ με εμε με κανεις 20-0 και περνεις και 2 απο το βαψιμο 22?? wtf
Δεν βγαζει νοημα , να βαλεις πχ turnament rule 3 colors , gaming based models , proxy max 20% of the unit but must only be for weapons or un realeased unit (δεν ξερω αν εχει μεινει κανενα αλλα τεσπα) ( ναι στο φαντασυ δεν γινετε να τα εχουμ ολα κομπλε γιατι η gw γαμιεται δες WoC me halberds )
Αν θες να δωσεις κινιτρο στους παιχτες να βαφουν τον στρατο τους πρεπει να δινεις σε καθε τουρνου καποιο αξιολογο δωρακι ( το οποιο δεν μπορει να το παρει καποιος 2 φορες συνεχομενα )

thats my suggetions
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:23

@ φλαμεσ

Ναι αλλα εκει δε βαθμολογησαν το στρατο που εβαψε ο Κιουρ για μενα, ουτε το μετρησαν στη παιχτικη μου βαθμολογια
αυτο λεω.

αλλο το ελατε με βαμενα και οχι προξυ , οκ συμφωνω

και αλλο προσθετω στις νικες ητες και το βαψιμο.

δε βαφει ο καθενας το στρατο του, ειναι πολυ λιγα τα ατομα αυτα.

και αυτο λεω , οποιος εχει βαψει στρατο και εχει τη πορωση ας ερθει να παιξει και μετα να κατσει να βαθμολογηθει με τη κατηγορια του , αλλα παιδια με βαμενους δικους τους στρατους.

αλλιως αν δειχνω το στρατο του μακη η του αφελιον για δικο μου ειναι κοροιδια.
και δε βγαινει κανενα κερδος για το παιχνιδι , ουτε θα μου αρεσε να βαθμολογηθω για αλλα παιδια που πραγματικα βαφουνε εξαισια με ενα παιδι που ιδρωνει και λιωνει να κανει τις μινιατουρες του αξιοπρεπη. απο την αλλη να περνω μηδεν επειδη μου τα εχει βαψει αλλως ουτε λυση ειναι. Για αυτο το πιο ιδεατο ειναι ξεχωριστα awards και βαθμολογηση.

για τα προξυ και το βαψιμο ξαναλεω ειναι στη διαθεση του οργανωτη να θεσει το οριο.
αν οι κανονες λενε ελα με βαμενα χωρις προξυ αυτο θα κανω, δε διαφωνω σε αυτο καθολου.

απλα διαφοροπιουμε στο να προσμερτατε η βαθμολογια του βαψιματος στο παιξιμο.
ιδιος απο τη στιγμη που δεν εχω κανενα δικο μου στρατο λολ (και εκει μηδεν θα επερναRazz)

για τα αλλα συμφωνουμε.

τεσπα τσεκαρεις και αναλογα πρατεις με το ρουλπακ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laskoulas στις Πεμ 14 Μαρ 2013, 13:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:24

ωραίος Γιάννη ευχαριστώ.
κάπως έτσι το σκεφτόμουν ρε παιδί μου.

basic colors 1pt
extra effort 2pts
awesomness 3pt
best sportmanship 5pt

kai ...όλα αυτά PER TOURNAMENT όχι per battle. δηαλή ισοβαθμέιος πχ εσύ με τον λασκούλα σε πόντους αλλά έχεις κάνει το ούμπερ κονβέρζιον, ε να το πάρεις. οκ?
όχι ανα μάχη (τζον) έλεος!

@μήτσο αυτός που θα το κάνει θα έρθει μία και τέλος. αν του δίνεις κίνητρο όμως να έρχεται συχνά? εμένα με ενδιαφέρει η συνεχής ροή όχι η αρπαχτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:26

Flames έγραψε:
ωραίος Γιάννη ευχαριστώ.
κάπως έτσι το σκεφτόμουν ρε παιδί μου.

basic colors 1pt
extra effort 2pts
awesomness 3pt
best sportmanship 5pt

kai ...όλα αυτά PER TOURNAMENT όχι per battle. δηαλή ισοβαθμέιος πχ εσύ με τον λασκούλα σε πόντους αλλά έχεις κάνει το ούμπερ κονβέρζιον, ε να το πάρεις. οκ?
όχι ανα μάχη (τζον) έλεος!

@μήτσο αυτός που θα το κάνει θα έρθει μία και τέλος. αν του δίνεις κίνητρο όμως να έρχεται συχνά? εμένα με ενδιαφέρει η συνεχής ροή όχι η αρπαχτή.


εγω νομιζα ανα μαχη ffs -_-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:32

χαχαχα όχι ρε ταγάρι! είδες το μπεστ σπόρτσμαν (κάτι πχ που ...δεν θα πάρω ποτέ) το έβαλα πιο ψηλά απ όλα. πχ
εσύ στο φάντασυ δεν πολυ σκαμπάζεις (απ όσο λες κ εσύ δηλαδή, δεν έχω άποψη)
αλλά είσαι τρελό τυπάκι και χαβαλές.
έρχεσαι σε ένα τουρνουά με πολυ καλά βαμμένο στρατό και πέρνεις πχ δύο 10-10 και χάνεις κ ένα 0-20.
παόιρνεις και το βραβείο μπεστ σπορτσμαν και awesomenss αρα μαζευεις μάνι μάνι 28! καθόλου άσχημα.
οπότε, σαν άνθρωπος κ εσύ θα θελήσεις για 30 την επόμενη φορά και θα προσπαθήσεις να γίνεις πιο αναταγωνιστικός. Διαφορετικα, αν είχες απλως 20 και ήσουν πάτος μπορεί και να απογοητευόσουν και να μην ξαναπάταγες. αυτό εννοώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:33

Επίσης η ιδέα του βαψίματος "μπάζει" για έναν ακόμα λόγο: αν ο άλλος βαριέται/δε ξέρει/δε του αρέσει να βάφει αλλά έχει "βαθιά" τσέπη, μπορεί να ναυλώσει κάποιον να του φτιάξει τον uber painted στρατό. Με λίγα λόγια να "μπαλώσει" το θέμα του βαψίματος στο οποίο δεν είναι δυνατός. Τώρα όμως ερχόμαστε σε έναν άλλο θέμα μεταξύ ευκατάστατων και όχι ευκατάστατων, δηλαδή ο λεφτάς θα παίρνει επιπλέον πόντους από έναν στρατό που δεν έχει βάψει ο ίδιος αλλά επειδή είχε τα λεφτά να ναυλώσει τον βαφέα... και έτσι δε θα μπορούμε να επιβραβεύσουμε το χομπίστα για το κόπο του αλλά αυτόν που την "έκανε".

Δεν είναι σπόντα για κανέναν, ούτε το λέω με κακία γιατί πολλοί που ξέρω κιολας το κάνουνε αυτό, απλά είναι ένας άλλος λόγος που "χαλάει" την ιδέα του Flames αδικώντας κάποιους παίχτες.

bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:39

ε και τι έγινε ρε? θα σκάσει 1000 ευρώ για να παίρνει...3-5 πόντους ανα τουρνουα?
το κέρδος όμως της κοινότητας που θα κυκλοφορεί ένας τέτοιος ΓΑΜΑΤΟΣ στρατός όπως λές θα είναι πολλαπλάσιο. αφενός όλοι οι "καλλιτέχνες" θα σκυλιάσουν και θα δίνουν ακόμα μεγαλύτερο αγώνα, η διαφήμιση των τουρνουά θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ και το ...περιπλανώμενο παιδάκι με το που θα δει τον στρατό θα θέλει κ αυτό! α, και ο Αφήλιον ή ο Τατούμαν ή ο Κίουρ κλπ κλπ θα έχουν μερικά ευρά στην τσεπη σε δύσκολους καιρούς.
το κακό δεν μπορώ να το δω κάπου. study
μην σκέφτεστε ρε αρνητικά και βραχυπρόθεσμα, εδώ μιλάμε για το μπιγκ πίκτουρ. σας θέλω μανατζαρέους όχι γραμματείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:44

Tomahok έγραψε:
Επίσης η ιδέα του βαψίματος "μπάζει" για έναν ακόμα λόγο: αν ο άλλος βαριέται/δε ξέρει/δε του αρέσει να βάφει αλλά έχει "βαθιά" τσέπη, μπορεί να ναυλώσει κάποιον να του φτιάξει τον uber painted στρατό. Με λίγα λόγια να "μπαλώσει" το θέμα του βαψίματος στο οποίο δεν είναι δυνατός. Τώρα όμως ερχόμαστε σε έναν άλλο θέμα μεταξύ ευκατάστατων και όχι ευκατάστατων, δηλαδή ο λεφτάς θα παίρνει επιπλέον πόντους από έναν στρατό που δεν έχει βάψει ο ίδιος αλλά επειδή είχε τα λεφτά να ναυλώσει τον βαφέα... και έτσι δε θα μπορούμε να επιβραβεύσουμε το χομπίστα για το κόπο του αλλά αυτόν που την "έκανε".

Δεν είναι σπόντα για κανέναν, ούτε το λέω με κακία γιατί πολλοί που ξέρω κιολας το κάνουνε αυτό, απλά είναι ένας άλλος λόγος που "χαλάει" την ιδέα του Flames αδικώντας κάποιους παίχτες.

bounce


Κοιτα το ιδιο ειναι , ο χρονος που θα χαλασεις ( σε αξια χρηματων ) να κανει ομορφος τον στρατο σου , ειναι πανω κατω το ιδιο με τα λεφτα που θα δωσεις για να στον βαψει( ο χρονος αναλογικα στο για βαψιμο στο ιδιο επιπεδο ) , βεβαια το ενα θα το εχεις κανει εσυ σωστα και θα εχεις αγαπησει τον στρατο σου ενω το αλλο απλα θα στο εχει κανει ενας καλος βαφεας
που θα ανταμηφθει για τον κοπο του , απλα θα ειναι σε ανωτερο επιπεδο .οταν μιλαμε για high table-top και πανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SonOfEidolons
Champion
Champion
SonOfEidolons


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 34
Τόπος : Nεα Σμυρνη
Currently Playing : Beastmen
Registration date : 29/09/2012

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:46

παιδια να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη για το πως βλεπω το ολο θεμα.το WH ειναι παιχνιδι ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ,που μετα χρησιμοποιεις αυτα τα μοντελα σε μαχες.ετσι ειναι φτιαγμενο,αν καποιος δεν βαφει ποτε και τιποτα μου φενετε οτι εχει διαλεξει λαθος hobby γιατι θα μπορουσε να παιζει ενα strategy game και να μην πληρωνει για χρυσο μικρα κομματακια πλαστικου(αφου θα τα κρατισει ετσι).το αντιστοιχο ισχυει και για αυτους που βαφουν και δεν πολυ παιζουν κατ εμε.

ξαναλεω αυτη ειναι μια πρωσοπικη αποψη απο εναν καινουργιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:49

ελα παιχταρά καλώς μας ήλθες στην κουβέντα
κ εγώ αυτής της άποψης είμαι btw αλλά αρκετόι δεν είναι και δικαιώμά τους. σκοπευω να τους ενώσουμε όλους και να βρούμε έναν τρόπο να είναι ει δυνατόν όλοι ευχαριστημένοι!

@βλέπω παίζεις μπιστμεν.....ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ροαρ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:50

SonOfEidolons έγραψε:
παιδια να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη για το πως βλεπω το ολο θεμα.το WH ειναι παιχνιδι ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ,που μετα χρησιμοποιεις αυτα τα μοντελα σε μαχες.ετσι ειναι φτιαγμενο,αν καποιος δεν βαφει ποτε και τιποτα μου φενετε οτι εχει διαλεξει λαθος hobby γιατι θα μπορουσε να παιζει ενα strategy game και να μην πληρωνει για χρυσο μικρα κομματακια πλαστικου(αφου θα τα κρατισει ετσι).το αντιστοιχο ισχυει και για αυτους που βαφουν και δεν πολυ παιζουν κατ εμε.

ξαναλεω αυτη ειναι μια πρωσοπικη αποψη απο εναν καινουργιο


++ στο πρωτο κομματι σου, αλλα και παλι ο καθενας με τη τρελα του. καλως η κακως ολοι μπηκαμε στο χομπυ για διαφορετικους λογους και μας αρεσουν διαφορετικα στοιχεια. αλλοι γουσταρουν τη μοντελιστικη πλευρα, αλλοι το παιχνιδι και αλλοι και τα δυο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:54

παιδιά θα παρακαλούσα να μην εξελιχθεί η κουβλεντα σε ...
fluffers Vs Power Players.
όλοι οι καλοί χωράνε έτσι? σε αυτό θα παρακαλούσα το αγρυπνο μάτι των αντμινς. θενκς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:55

Ισα ισα η ιδια η εταιρεια λεει

Warhammer Fantasy Battle, a table-top fantasy miniature wargame.

ειναι ενα παιχνιδι "στρατηγικης" με μινιατουρες σε τραπεζι.

αν καποιος θελει να σχοληθει αποκλειστικα μοντελιστικα δε του το απαγορευει κανεις.
Και η Γκου Γου βγαζει τις μινιατουρες αβαφες , οπως θα μπορουσε να ητανε ηδη βαμενες.

Μη σε μπερδευει οτι αγοραζεις μινιατουρα. το Βασικο ειναι το wargaming.
απλα αγοραζεις πολλες μινιατουρες για να κανεις ενα στρατο.
30-40 βιβλια στρατων 2 ΛαρτΖ ρουλ μπουκ και 2 διαφορετικα συστηματα μιας "αποδοσης" στρατηγικης στο τραπεζι δε το λες οτι εχουμε διαλεξει λαθος χομπυ.
Εμενα η προσωπικη μου αποψη ειναι το αντιθετο.
Οτι ειναι Fantasy Battle αλλα στην μεγαλη μας οικογενεια δε λεμε και οχι στους χομπιστες μοντελιστες. αν και υπαρχουνε πιο καταξιωμενες αποκλειστικες εταιρειες μοντελισμου στη πιατσα Razz

Aλλα σοβαρα το παιχνιδι ειναι ανοιχτο σε ολους.
Την εταιρεια την νοιαζει να πουλαει , οτι και να κανεις τις μινιατουρες λιγο την κοφτει.
βαφτε πολεμηστε ολα για τη Γκου Γου ειναι μια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 13:56

Flames έγραψε:
ε και τι έγινε ρε? θα σκάσει 1000 ευρώ για να παίρνει...3-5 πόντους ανα τουρνουα?
το κέρδος όμως της κοινότητας που θα κυκλοφορεί ένας τέτοιος ΓΑΜΑΤΟΣ στρατός όπως λές θα είναι πολλαπλάσιο. αφενός όλοι οι "καλλιτέχνες" θα σκυλιάσουν και θα δίνουν ακόμα μεγαλύτερο αγώνα, η διαφήμιση των τουρνουά θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ και το ...περιπλανώμενο παιδάκι με το που θα δει τον στρατό θα θέλει κ αυτό! α, και ο Αφήλιον ή ο Τατούμαν ή ο Κίουρ κλπ κλπ θα έχουν μερικά ευρά στην τσεπη σε δύσκολους καιρούς.
το κακό δεν μπορώ να το δω κάπου. study
μην σκέφτεστε ρε αρνητικά και βραχυπρόθεσμα, εδώ μιλάμε για το μπιγκ πίκτουρ. σας θέλω μανατζαρέους όχι γραμματείς!

Τι να πω μπορεί να 'χεις και δίκιο. Εγώ πάντως είμαι έτοιμος για ένα τέτοιου τύπου τουρνουά Very Happy αν αποφασίσουμε ποτέ μεταξύ μας κάτι τέτοιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:01

ετσι! αυτό είναι απ τα πιο ευχαριστα. και ξέρεις πια είναι η πλάκα. θα δούμε και διαφορετικές λίστες! δεν παίζει να έχουν όλοι τα πάντα και μάλιστα βαμμένα λολ. εγώ πχ θα κατέβω με το ΔΓΑΚΟ μου!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:05

εμένα πάντως το concept ενός τουρνουά "αδερφές και παλικάρια γίνανε μαλιά κουβάρια " με ψιλο ξενίζει .

Μια δοκιμή θα σας πείσει ! . αντε και το 2015 9η Wink προλαβαίνετε να το οργανώσετε και να έχετε κατασταλάξει κιόλας ! .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:07

Αυτος ο δρακος ειναι για τη Καλεση την Μητερα τον Δρακων !

απο τις πιο ωραιες μινιατουρες που εχω δει !




@σπυρο

η 8η δεν ειναι τοσο κακη εκδοση
τα βιβλια την κανουνε.
ειναι δηλαδη τζογος , η 9η θα ειναι εναρμονισμενη και θα κανει τα βιβλια οπως παλια ?
δυσκολο γιατι οι μοναδες σε καθε βιβλιο ειναι σχεδον ιδιες με αλλο ονομα , και εχουνε χαθει οι ταυτοτητες των στρατων.
μακαρι να αναζωωγονησουνε το φαντασυ παντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:09

Σπύρο σώπα εσύ Μέτερνιχ! χρωστάω καφέ και εκπαίδευση. θα παίξεις κ εσύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SonOfEidolons
Champion
Champion
SonOfEidolons


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 34
Τόπος : Nεα Σμυρνη
Currently Playing : Beastmen
Registration date : 29/09/2012

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:10

προς λασκουλας γιατι μαλλον με παρεξηγησε, συμφωνω σε αυτα που λες αλλα οπως ειπες μονος σου ειναι table-top fantasy miniature wargame.και ο λογος που κυκλοφορουν αβαφτα ειναι για να βαφτουν απο τους παιχτες.και συμφωνω σε αυτο που λες με τους χομπιστες απολυτα αλλα θεωρω οτι το WH σαν λογικη ειναι καπου στην μεση,οπωσδηποτε ειναι ενα στρατιγικο παιχνιδι αλλα ειναι με μοντελακια τα οποια ειναι αβαφτα για να βαφτουν απο τον παιχτη.
δηλαδη εγω για παραδειγμα αμα δεν υπηρχε το κομματι των μαχων δεν θα ασχολιομουν με το wh(ισως να επερνα κανεναν hero να προσπαθησω να βαψω) αλλα εφοσων ειδα τις μαχες πορωθηκα να φτιαξω(και βαψω) εναν στρατο που θα ειναι απο μενα.

συγνωμη για το σπαμ και ελπιζω να μην με παρεξηγησει κανεις.εγω δεν ειμαι ουτε στους χομπιστες ουτε στους power players ειμαι καπου στην μεση Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:13

SonOfEidolons έγραψε:
δεν ειμαι ουτε στους χομπιστες ουτε στους power players ειμαι καπου στην μεση Very Happy

μαι και ...το power play είναι χόμπυ. αυτό θέλω να πω. ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ είναι το χόμπυ. η συλλογή, η σύλληψη της σπασμένης λίστας το κονβερτάρισμα, το βάψιμο, τα πάντα. το να λες το ένα είναι πιο σημαντικό απ το άλλο είναι σα να πιστευεις ότι ...επειδή η ερωμένη σου κάνει αχ και βαχ ...το κάνει/έκανε μόνο σε σένα. όλα είναι aspects του hobby απλά άλλος θέλει στήθος, άλλος πωπό στο...κοτόπουλό του. αν το συνειδητοποιήσουμε αυτό τότε έχουμε λύσει το "πρόβλημά μας" κατά το ήμισυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thane13
Knight
Knight
thane13


Αριθμός μηνυμάτων : 250
Ηλικία : 33
Currently Playing : dwarfs-empire-chaos warriors-/- Grey Knights
Registration date : 01/11/2012

Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?   Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου? - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ 2013, 14:14

SonOfEidolons έγραψε:
παιδια να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη για το πως βλεπω το ολο θεμα.το WH ειναι παιχνιδι ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ,που μετα χρησιμοποιεις αυτα τα μοντελα σε μαχες.ετσι ειναι φτιαγμενο,αν καποιος δεν βαφει ποτε και τιποτα μου φενετε οτι εχει διαλεξει λαθος hobby γιατι θα μπορουσε να παιζει ενα strategy game και να μην πληρωνει για χρυσο μικρα κομματακια πλαστικου(αφου θα τα κρατισει ετσι).το αντιστοιχο ισχυει και για αυτους που βαφουν και δεν πολυ παιζουν κατ εμε.

ξαναλεω αυτη ειναι μια πρωσοπικη αποψη απο εναν καινουργιο

+1

Σωστός! η άποψή σου με εκφράζει απόλυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θα ερχόσασταν σε τουρνουα Αγγλικού Δικαίου?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: