Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 SCI FI Laskoulas

Πήγαινε κάτω 
+6
Anexelegtos
kiour_gr
Tzif
Tzortz
Asarnil the Dragonlord
Laskoulas
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 15:33

Laskoulas έγραψε:
Stoiximata mono sto 9balo kai to Fantasy

Kata tis 1-2 leo k ego giati meta exei Thrilo

Kai nai barieme na kounitho Razz o slan
apo tin alli fere k kana rule book tha to xriasto Razz mniex (adiabastos)

λολ, θα φερω.. Παιζεις και 9μπαλο?? Ποτε θα το δουμε κι αυτο?? Συμπαικτη για την κατ??

1-2 it is!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 16:01

Τι παρκιν; Εγώ πάντα βρίσκω θέση κάπου εκεί κοντά. Ψάξτο λίγο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 16:03

metaller έγραψε:
Τι παρκιν; Εγώ πάντα βρίσκω θέση κάπου εκεί κοντά. Ψάξτο λίγο...

την μερα του τουρνουα, εψαχνα με τον Αλεκο γυρω στα 20 λεπτα για παρκιν.. και τελικα δεν βρηκαμε. Φτασαμε μεχρι το πανεπιστημιο.. Ρε συ Γιωργο, ψηνεσαι να φερεις τα IG σου να ψησεις λιγο τα ορκ της Κατερινας?? Μπορει (εαν την εχει ετοιμη) να κατεβασει σιχαμενη λιστα.. (3 trucks γεματα nobs) αλλιως , τη λιστα που ειχε στο τουρνουα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 17:07

Πιστεύω ότι πάρκιν θα βρεις. Θα κατέβαινα ευχαρίστως, αλλά μετά το 12ωρο το Σάββατο στο fair, δε θα μπορώ να λείψω και πάλι...
Α, αγαπητέ Laskoula, δε θέλω να σε τρομάξω, νομίζω όμως ότι ο Ogyon έχει αναφέρει ότι η λίστα με τους Bikers που κατεβάζει (ίδια ή παρεμφερής) έχει κερδίσει GT SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Icon_razz ! Ετοίμασε τα railguns SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Icon_razz !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 17:07

RGR ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 17:22

metaller έγραψε:
Πιστεύω ότι πάρκιν θα βρεις. Θα κατέβαινα ευχαρίστως, αλλά μετά το 12ωρο το Σάββατο στο fair, δε θα μπορώ να λείψω και πάλι...
Α, αγαπητέ Laskoula, δε θέλω να σε τρομάξω, νομίζω όμως ότι ο Ogyon έχει αναφέρει ότι η λίστα με τους Bikers που κατεβάζει (ίδια ή παρεμφερής) έχει κερδίσει GT SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Icon_razz ! Ετοίμασε τα railguns SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Icon_razz !

αρκετα παρεμφερεις, αλλα το γενικο concept ειναι ιδιο.. Η λιστα που ειχε νικησει τοτε, ηταν με τους παλιους κανονες, καθως και ηταν 1500 (ελειπε το ντατσουν, καθως και οι μηχανες ηταν πολυ πιο αδυναμες κοβοντας τους αυτους τους ποντους.. Η λιστα που κατεβαζω τωρα με τις μηχανες εκμεταλλευεται και τους παραπανω ποντους, αλλα και την ομορφια της 5ης εκδοσης των κανονων του παιχνιδου, που την βολευουν απιστευτα..

ΠΑρολ'αυτα, αυτη τη στιγμη, λιστες σαν του Αλεκου και της ΚΑτερινας, πιστευω οτι ειναι πολυ πιο δυνατες απο τη δικη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 16:49

Έπαιξες με τον Iron Man χθες; Πως πήγε το ματσάκι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 17:11

metaller έγραψε:
Έπαιξες με τον Iron Man χθες; Πως πήγε το ματσάκι;
ποιος?? εγω παντως οχι.. Τι λεει ο Iron μιας και το αναφεραμε.. Τι army?? Iroooonnn maaaaaaaaaaaaann!! Ποτε θα κανουμε μαχη..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 17:16

Προφανος και αναφερεται σε μενα καθως το τοπικ αναφερεται στις μαχες μου Smile

Ισοπαλια , βασικα καθε μαχη με τους στρατους ειναι και ενα μαθημα , καθως δεν ξερω τα codex και τα combo-δυνατοτητες καποιων μοναδων ειτε στην πραξη ειτε απο το βιβλιο.
Εμεινα ικανοποιημενος γιατι μετα απο καθε μαχη διωρθωνω και κανω καλητερη τι λιστα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 19:14

ogyon έγραψε:
metaller έγραψε:
Έπαιξες με τον Iron Man χθες; Πως πήγε το ματσάκι;
ποιος?? εγω παντως οχι.. Τι λεει ο Iron μιας και το αναφεραμε.. Τι army?? Iroooonnn maaaaaaaaaaaaann!! Ποτε θα κανουμε μαχη..?


οποτε θες φιλαρακι πες μου εγω πειραια ειμαι καθε μερα τωρα πια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 07:14

iron man έγραψε:
ogyon έγραψε:
metaller έγραψε:
Έπαιξες με τον Iron Man χθες; Πως πήγε το ματσάκι;
ποιος?? εγω παντως οχι.. Τι λεει ο Iron μιας και το αναφεραμε.. Τι army?? Iroooonnn maaaaaaaaaaaaann!! Ποτε θα κανουμε μαχη..?


οποτε θες φιλαρακι πες μου εγω πειραια ειμαι καθε μερα τωρα πια

τοτε την κυριακη που θα παιξω με τον Laskoula θες μετα να κανουμε και μαζι μια μαχη??
(Μεχρι τι ωρα θα ειναι ανοιχτο το SH την Κυριακη??) Αλλιως μπορουμε και πριν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 09:36

Nomizo oti tha anoiksi giro stis 12 kai tha mini mexri 5:30- via 6 koita mporoume 1st maxi ego me sena o iron man me tin kopela sou kai meta antistrofa.
as poume 12:30 sto magazi gia na prolavoume kiolas.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009, 16:13

Laskoulas έγραψε:
Nomizo oti tha anoiksi giro stis 12 kai tha mini mexri 5:30- via 6 koita mporoume 1st maxi ego me sena o iron man me tin kopela sou kai meta antistrofa.
as poume 12:30 sto magazi gia na prolavoume kiolas.
θα το παλεψω να μην σας στησω.. πρεπει κατα τις 10 να ειμαι στο fair για μια ανταλλαγη, και μετα ερχομαστε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009, 18:11

ogyon τις κυριακες υπαρχει παντα παρκινγκ στο στρατετζυ καμια φορα βρισκω και απεξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009, 22:21

yeap , μονo που το strategy αυριο θα ειναι κλειστο.. Τελεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009, 23:19

Ανοιχτό δεν είναι αύριο, ρε συ; Αφού έτσι μου είπαν τα παιδιά στο fair...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009, 23:25

Ναι ανοιχτο θα ειναι , ετσι εμαθα απο τον ιδιοκτητη.
απο τις 1 εως 5 θα ειμαι εκει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 29 Νοε 2009, 08:34

c u there! Ironman eτοιμασου κι εσυ να φας ορκακαια θηλυκα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 29 Νοε 2009, 09:00

θα περασω και εγω για καφεδακι να δω τους bikers σου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 29 Νοε 2009, 11:56

περισσεύει κανείς για καμιά 40κ μαχούλα να φέρω Το chapter ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 30 Νοε 2009, 00:42

και που περισσευε τι καταλαβες??? Μακακιες μπλε και κοκκινα γαρουφαλα. Ακου reserve το army της η αλλη.. Κι εσυ ρε?? Δεν ειπες τιποτα? LoL

Lascoula παντως ωραιοι οι TAU.. Κανουν εκπληκτικο στιφαδο :Ppppp

Ποτε το revenge???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 30 Νοε 2009, 00:55

Άμα μάθει ο Laskoulas τους Tau, πάει για το 40κ GT, κακομοίρηδες! Θα τρέχουμε να κρυφτούμε από τους Greater Good!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 30 Νοε 2009, 07:14

metaller έγραψε:
Άμα μάθει ο Laskoulas τους Tau, πάει για το 40κ GT, κακομοίρηδες! Θα τρέχουμε να κρυφτούμε από τους Greater Good!

μεχρι να τους μαθει ομως, εμεις θα το διασκεδαζουμε.. Smile
τον μπαγασα παντως..:
"Τι χρειαζομαι για να κλεψω το ινι?"
"6 στο d6"
"Αστειο πραματα (λεει κατι στο ζαρι και το ζαρι ακουει.. 6αρι στο τραπεζι και παιζει πρωτος με αποτελεσμα ενα unit κατω..)"
Αυτο συνεχιστηκε κατα την παρτιδα, κι εδινε μια αλλη νοτα στην μαχη..


Lascoulas ποτε παμε 2η μαχη?????? Revenge ενα πραμα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 30 Νοε 2009, 09:28

μη παιζεις με τον γητευτη του δρακου του κομοντο... πουλαει ζαρια σε αλλους... δε θελω να ξερω με τα δικα του τι παιζει

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SCI FI Laskoulas   SCI FI Laskoulas - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 30 Νοε 2009, 09:45

Εδω και καιρο παιζω με τα ζαρια των αντιπαλων μου , οταν δειχνω κορ(λ)ασον με τα οπλα (ζαρια) του αντιπαλου μου και αυτος τιποτα, τοτε πεφτει ακομα πιο πολυ ψυχολογικα (ενα πραμα ομως αυτοι οι ορκ δεν ιδρωνουνε για την ωρα Razz)
Τα δικα μου απλα τα εχω σε μια περιοπτη θεση ετσι για να προξενουνε τρομο στον αντιπαλο μονο με το που τα βλεπει... σα τον Εκτορα Μποντινι ενα πραμα , εφιαλτης με το Laskoula...

Για Πεμπτη μεσα ! ισως λεω ισως δοκιμασω Deamons !!! (το σκοτεινο αλτερ εγκο μουRazz) αλλιως Ταου !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
SCI FI Laskoulas
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Burn in the Flames of Chaos!!!! 4 Laskoulas/George

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: