Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Terrain comp. Kharak Sitiragram 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Ιούλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Terrain comp. Kharak Sitiragram

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 09:29

Το λοιπόν, επειδή κάποια στιγμή πρέπει να ολοκληρωθεί αυτό το έργο (που είναι και στο κέντρο του σαλονιού μου!) και επειδή γουτσου-γουτσου όλο και κάτι παθαίνει και αργεί, θα το βάλω κάτω να το τελιεώσω με την ευκαρία αυτού του διαγωνισμού.
Εδώ έχω ένα προσχέδιο (οκ οκ, ποτέ δεν είπα ότι είμαι Van Gogh)

Terrain comp. Kharak Sitiragram %3Ca%20href=Terrain comp. Kharak Sitiragram Terraincompetition003" border="0" />



Η ιδέα είναι μέσα στο δάσος να βλέπει κανείς τους πρόποδες του βουνού, χτισμένο μέσα/πάνω στο οποίο οι νάνοι να έχουν χτίσει το Kharak Stitiragram. Και όποιο ύπουλο elf ή βλοσυρό πρασινόδερμο ας κοπιάσει... ακόμη πιό εντυπωσιακό θα φαίνεται με τους νάνους να εξορμούν για να αντιμετωπίσουν την (όποια) απειλή.

Για τη δουλειά που έχει μέχρι στιγμής γίνει (και προφανώς είναι λίγη) παραθέτω κάποια WIP.

Terrain comp. Kharak Sitiragram %3Ca%20href=Terrain comp. Kharak Sitiragram Terraincompetition008" border="0" />


H ιδέα είναι να εξορμούν οι νάνοι είναι και από τη πίσω πλευρά όσο αφορά τα ορυχεία. Τσπ, "ορυχεία" τα βαφτίζω, μέχρι στιγμής δε μοιάζουν και πολύ, αλλά θα του δώσω να καταλάβει!

Terrain comp. Kharak Sitiragram %3Ca%20href=Terrain comp. Kharak Sitiragram Terraincompetition004" border="0" />


Αυτά προς το παρών, έχει να πέσει δουλειά...!

Υγ. Οι διαστάσεις είναι 69χ71 εκ. Η βάση είναι ξύλινη με πάχος 1 εκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 09:59

Ετσι να βλέπουμε συμμετοχές!!!!! good luck στο project!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 14:14

Να'σαι καλά. Το κτήριο έχει φτιαχτεί από χαρτόνι, αλλά δεν με εμπνέει, θα φάει τρελή παραλλαγή ή σουτ. Τώρα χρησιμοποιώ φελιζόλ από κουτιά-ψυγείου, όπως αυτό που χρησιμοποίησα για το πύργο των skaven.
Είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα αρέσει Smile ήδη το προχωρώ. Φωτογραφίες προσεχώς.

Υγ. Πόσες φώτογραφίες ποστάρονται μετά το τελικό αποτέλεσμα; μόνο μία; (για να ξέρω Embarassed )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 14:26

Δεν νομίζω οτι μία φώτο θα μπορεί να καλύψει ένα ολόκληρο τερραίν... ίσως μία σύνθεση 4-5 φώτο για να φανούν και κάποιες λεπτομέρειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 14:27

Καλή αρχή! Χαίρομαι που έχουμε νέο κόσμο στους δισαγωνισμούς! :aye:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 14:37

Ευχαριστώ aphelion. Να δούμε καλά αποτελέσματα εύχομαι να το διασκεδάσουμε. Smile

Ρώτησα andresch διότι δεν υπάρχει περίιπτωση με μία μόνο φώτογραφία να φανεί το μέγεθος της δουλειάς, αλλά δε ξέρω,οπότε... 4-5 φωτογραφίες είναι μία χαρούλα... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 16:31

βασικα ειπαμε να μην κανουμε συνθεση. Αυτο ψηφιστηκε δηλαδη. Αλλα απο μενα τουλαχιστον ειναι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 16:34

το φελιζολ απο τη κουτα, το πιθανοτερο να σε πεδεψει. Δεν μπορει να αποδωσει, μιας κ εξ'αρχης εχει σκατα υφη. Δοκιμασε κατι αλλο. π.χ. dow! Τα ομορφα δεντρακια που τα βρηκες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 12 Οκτ 2011, 20:54

Μου τα χαρίσανε από το μαγαζί στη Γλυφάδα όταν πήγα για 1η φορά. Παρ'όλο που έχω βρεί πολύ πιό συμφέρουσες συσκευασίες των >20 με κάνα 15άρι στη Κάντζα. Προορίζονται για συνθέσεις με τραίνα αλλά μιά χαρά ταιριάζουν και στη κλίμακα των 28 χιλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΤετ 26 Οκτ 2011, 20:41

Οι φράχτες έχουν βαφτεί, το βουνό αποκτά καινούρια πιό "γεμάτη" μορφή, δυσκολεύομαι λίγο με τις πύλες, παίζει και να το αφήσω ανοιχτό. Neutral

Επίσης τελείωσα 4 ponies από miners, προσπαθώ να κάνω κάτι σαν ράγες ώστε να μοιάζει με ορυχείο. Επίσης το παλεύω ακόμη με τον φωτισμό, κατά προτίμηση πορτοκαλί για να δείχνει τη "ζεστασιά" των ορυχείων.

Φωτογραφίες προσεχώς... Smile

Υγ. Ένας μήνας ακόμη... must cut, must glue, must paint...must cut, must glue, must paint... must cut, must glue, must paint... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΠεμ 27 Οκτ 2011, 07:42

για τις ραγες, πηγαινε πλαισιο κ παρε μπαρες απο balsa wood. Κοβεις μετα σανιδακια για τους ενδιαμεσους συνδεσμους, κ εισαι οκ. Για τις πυλες δεν καταλαβα τις τρεχει. Σε παιδευουν τα ιδια τα φυλλα απο τις πυλες, ή η κασα που τα στηριζει? Εαν θες στα φυλα μπορω να βοηθησω, ειτε με το να περασεις μια βολτα απο το σπιτι Παρασκευη-Σαββατο, να τις φτιαξουμε παρεα, ειτε με το να σου φτιαξω tutor, αρκει να μου στειλεις πολλες φωτο κ μετρα απο το σημειο. (το Α καλυτερο του Β, οπως κ να χει, γιατι το ξερω πως εαν ερθεις απο το σπιτι, θα φερεις κ τουλουμπακια ή χαρτι υγειας..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΠεμ 27 Οκτ 2011, 09:28

Να'σαι καλά για τη συμβουλή με τις ράγες, ομολογώ είχα κολλήσει λίγο, κυρίως για το υλικό που θα χρησιμοποιούσα. Τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα με το καλό, θα κοιτάξω να πάρω.

Όσο για τις πύλες, τα προβλήματα είναι περισσότερα. Δε ξέρω ούτε τι υλικό, ούτε η κλίμακα μου βγαίνει σωστά (πάχος δηλαδή, ούτε να'ναι 100 τόνοι ούτε τραπουλόχαρτο), ούτε η ρεαλιστικότητα (να έχει μεντεσέδες, ξύλο/αλυσίδες ν'αμπαρώσει κλπ)... Crying or Very sad
Αποδεικνύεται ιδιαίτερα πολύπλοκο και δύσκολο. Άλλωστε (μετά από 2 αποτυχίες, η 1η με καλαμάκια και η 2η με στόκο)...

Terrain comp. Kharak Sitiragram 120563

κινηθήκαμε εκ του ασφαλούς, κοντεύαμε να κινδυνέψουμε να μείνουμε άνευ πύλης!
Όχι φυσικά ότι οι γενναίοι νάνοι του Kharak Sitiragram έχουν ανάγκη από πύλες για να προστατέψουν τα του οίκου τους, αλλά καλό θα ήταν ο τελευταίος να κλείσει τη πόρτα αν πχ έξω έχει καμμία χιονοθύελλα.... λέμε τώρα... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΣαβ 05 Νοε 2011, 00:55

Αναφορά προόδου:

Έψαχνα να βάλω πορτοκαλί φως να βγαίνει από τα ορυχεία.... Αφού έχασα αρκετές ώρες μέχρι να αντιληφθώ ότι η πιό δυνατή μπαταρία για ελάχιστο φως από led δε διαρκεί πάνω από 15-20 μέρες (και εγώ ζητούσα να διαρκεί πχ 12 μήνες, να πώ ότι την αλλάζω μία φορά το χρόνο, χεχε... Embarassed ) αύριο πρωί θα κατέβω στο Μίχο στην Αγ.Παρασκευή να κάνουμε μία πατέντα ώστε να του βάλω να παίρνει από ηλιακή ενέργεια, όπως τα computerάκια.... Idea

Όσο αφορά τα τείχη έχουν φτιαχτεί, λίγο static grass πρέπει να βάλω ακόμη, αλλιώς έχει γίνει ουσιαστικά. Χρειάζομαι λίγο χώμα ή κάτι τέτοιο ώστε να μπεί στο ορυχείο, ακομη ψάχνομαι. Το balsa wood έχει κάνει θαύματα, να'σαι καλά για τη συμβουλή, σκέφτομαι να βάλω μερικά από τα bitz των miners όπως πχ λάμπες, φτυάρια, καρότσι, και ένα goblin που'ναι σε ένα κλουβί για όποιον ξέρει, αλλά πρέπει να φτιάξω τα υπόλοιπα και μετά οι τελικές πινελιές.

Την επόμενη φορά θα βάλω φωτογραφίες, μιάς και ουσιαστικά θα έχω τελειώσει. Να τα βλέπει ο ανταγωνισμός να φοβάται, λολ Twisted Evil
Σας αφήνω τώρα, έχω διανυκτέρευση και πήρα και 50 clanrats να μου κάνουν παρέα (μαζί με 1 πινέλο και chainmail....) Exclamation


Υγ. Οι υπόλοιποι ή δεν ασχολούνται πολύ με το project, ή απλά δε ποστάρουν...; Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΣαβ 05 Νοε 2011, 02:08

χαιρομαι για την προοδο σου κ πιο πολυ που βοηθησε η συμβουλη. Αντε να δουμε αποτελεσμα.
Αυτο με τα leds που αναφερεις, δεν το βλεπω για προβλημα. Βαζεις ενα διακοπτακι, κ το αναβεις οποτε θες.

Οσον αφορα εμενα, υπαρχει καποια προοδος, καθως κ αυριο θα υπαρξει μεγαλυτερη, μιας κ εχω ολο το σαββατο (επιτελους) ελευθερο, κ θα κατσω να λιωσω. Οποτε λογικα το απογευμα θα υπαρχουν καποιες φωτο απο το WiP μου. (το εισογειο θα εχει τελειωσει, κ παμε για τους οροφους).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΚυρ 06 Νοε 2011, 13:28

Να ευχαριστήσω κατ'αρχας τον φίλο ogyon που έδωσε τη πολύ καλή, απλή και πρακτική ιδέα του balsa wood για τις ράγες που θα έχουν μέσα τα ορυχεία beer

Το λοιπόν, έγιναν οι μετρήσεις, 0,8χ3,5 εκ.

...
Terrain comp. Kharak Sitiragram Ylika1

Ύστερα πάρθηκαν και τα υλικά για τον "φωτισμό" (λάμπες, αντιστάσεις, μπαταρία, διακόπτης, καλώδιο) που όλο εφέ θα είναι και χωρίς ουσιαστικό φώς, αλλά (χεχε) λίγο μ'ενδιαφέρει

...
Terrain comp. Kharak Sitiragram Ylika2

και κατ'όπιν έγινε και δοκιμή σε όλες τις λάμπες (μη και κάνω όλη τη δουλειά και βγεί και καμμία καμμένη, 0,05 ευρώ είχε!)

και ευτυχώς όλες μιά χαρά...

και εγένετο ΦΩΣ! Idea

...


Terrain comp. Kharak Sitiragram Ylika3


Sorry για τη κακή ποιότητα της εικόνας, αλλά έπρεπε και να κρατάω τα καλώδια να κάνουν επαφή...


Υγ. Φίλε ogyon, το είδα το post σου στο terrain που φτιάχνεις, καλή επιτυχία εύχομαι, και να σου κάνω δύσκολη τη νίκη γιατί σίγουρα θα βγάλεις κάτι πολύ καλό Cool beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΚυρ 06 Νοε 2011, 13:41

ωραια η σκεψη για μεγαλη μπαταρια. Ναι κι εγω θα βγαλω κατι, απλα ελπιζω να το εχω εντος χρονικου περιθωριου του διαγωνισμου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΚυρ 06 Νοε 2011, 21:50

Γιατί τόσο μεγάλη μπαταρία; Μία απλή και ένας διακόπτης, και πιό διακριτικά θα είναι και ελαφριά σε σχέση με το τέρας. Βάλ' τα και σε ένα σημείο που να έχεις πρόσβαση και τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 10:10

Αυτό είναι το πρόβλημα. ΔΕΝ έχω πρόσβαση, είναι στο κέντρο του σαλονιού... Evil or Very Mad Δεν μπόρεσα να κάνω τη πατέντα της επαναφορτιζόμενης μέσω ηλιακής (σα τα κομπιουτεράκια ένα πράγμα)... Δε ξέρω ακόμη πως θα περνάει το καλώδιο, λέω να το πατάει το τζάμι, αλλά θα το δώ αυτό.
Χθες τελείωσα τις ράγες, δε μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά ο χρόνος πιέζει, είναι και όλη η επόμενη Κυριακή που θα τη φάω στη Καλλιθέα, είναι και τα ποντίκια που τα έχω παραμελήσει και με κοιτάνε λες και τους χρωστάω λεφτά... οπότε, πάμε στο επόμενο βήμα, θα δούμε αν θα μπούν και δοκάρια, το θέμα δυσκολεύει στο βαθμό λεπτομέρειας...

Επίσης, έλεγα να καλύψω όλο το φελιζόλ με χώμα, αλλά όσο με χαλάει η υφή του άλλο τόσο μου αρέσει η όψη του. Και από τη στιγμή που θα το καλύπτει το γυαλί, λέω να το αφήσω ως έχει... Idea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 12:22

βασικα, ΙΜΟ, ποτε μην μαμεις ενα κομματι τερραιν, για εναν διαγωνισμο. Εαν προλαβεις, οκ. Εαν οχι, δεν προλαβες. (στην τελικη μεταξυ μας ειμαστε, γραφουμε στα @@ μας τον Galvy, που θα γκρινιαζει κ παιρνουμε παραταση, που τη χρειαζομαι κι εγω). Ενα κομματι τερραιν μπορει να σου φαει 100++++++ ωρες. Δεν μπορεις να το τρεξεις, κ να πεταξεις αυτες τις ωρες, απλα επειδη ειπαμε στις 30/11. Κριμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 12:32

ogyon έγραψε:
Mπαρμπα Θανασηs έγραψε:
Pε μαστορια ο διαγωνισμος ποτε ξεκιναει και ποτε τελειωνει Question

αρχιζει αποψε (θεωρητικα βαση αποτελεσματων των polls) κ τελειωνει 30 Νοεμβρη. Εκτος κ θελουμε να ορισουμε αλλη ημερομηνια απο τωρα. (το να φτανουμε στις 30/11 κ τοτε να θυμηθουμε οτι πρεπει να γινει ενα τερραιν, κ να αρχισουμε τις παρατασεις, κ να παμε πισω κ τους αλλους διαγωνισμους κλπ, δεν ειναι καλο να συμβει) Οποτε τωρα εαν κρινουμε πως δεν μας φτανει ο χρονος, μπορουμε να ορισουμε αλλη ημερομηνια. Απο την εμπειρια μου παντως, ενα ομορφο κομματι τερραιν, πανω απο 40 ωρες δεν θελει. 40 ωρες σε 2 μηνες, οσο κ να δουλευει κανεις, εαν οντως θελει να συμμετεχει, βρισκονται. (9 κυριακες απο 4,5 ωρες)

Αρα εκτος κ πεσει ενσταση απο καπου, λεω να το αφησουμε κλειδωμενο για 30/11

Λουκία, κωλοτούμπα και τα ρέστα μου lol!

edit: solegga, δε βάζεις φωτο να δούμε τι θες να κάνεις μπας και έχουμε καμία ιδέα; Κάπου ανάμεσα σε χώματα και γυαλιά σε έχασα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 17:07

ναι Galvy. Το προμηνυσα οτι θα γκρινιαξεις, γιατι τετοια εισαι εσυ. Το θεμα ειναι πως, ξαφνικα ο φορτος εργασιας εγινε αρκετα μεγαλος, ωστε να γυρναω σπιτι κ απλα να ξυνομαι. Ετσι εχω μεινει πισω. Εαν σας προλαβω, καλως. Εαν ειμαστε πολλοι που δεν προλαβαμε, το μεταθετουμε. Εαν ειμαι ο μονος, παιρνω τα @@ μου κ χαζευω τα ομορφα σας.. Παρολ'αυτα αντι να πιπιαζεις, πες εαν διαφωνεις με αυτο που ειπα στον ανθρωπο (να μην χαλασει τη δουλεια του, για να προλαβει ενα διαγωνισμο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 17:27

Απόλυτα, εκτός αν είναι να μάθει κάτι από το "χάλασμα". Στο τέλος της ημέρας, όπως λέω συχνά, δοκιμές με καινούρια πράγματα πάντα πρώτα σε κάτι που δε θέλουμε και μετά σε μοντέλα.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι θέλει να κάνει...Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 19:51

Solegga έγραψε:

Επίσης το παλεύω ακόμη με τον φωτισμό, κατά προτίμηση πορτοκαλί για να δείχνει τη "ζεστασιά" των ορυχείων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 22:00

....


....


duh!


galvert έγραψε:
edit: solegga, δε βάζεις φωτο να δούμε τι θες να κάνεις μπας και έχουμε καμία ιδέα; Κάπου ανάμεσα σε χώματα και γυαλιά σε έχασα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Terrain comp. Kharak Sitiragram Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terrain comp. Kharak Sitiragram   Terrain comp. Kharak Sitiragram I_icon_minitimeΔευ 07 Νοε 2011, 22:42

Μία εικόνα από το πως είναι οι ράγες με κοντινό...

Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011254

...
και κάνα 2 ακόμη...
...
Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011255

...
Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011256

και λίγα sneak peeks από το φόντο των ορυχείων...

ΜΕ ΦΛΑΣ
Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011257

Και ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ
Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011258

Καθώς και...
Terrain comp. Kharak Sitiragram 07112011259

Ο φωτισμός είναι καίριος για καλό αποτέλεσμα... Θα δώ πως θα το παλέψω.
Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
 
Terrain comp. Kharak Sitiragram
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 40k terrain comp.
» terrain comp. andreasch WIP
» terrain comp. ogyon & yria WiP
» terrain building anyone? (12th comp..)
» Swedish comp! What is it?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: Painting and Modelling-
Μετάβαση σε: