Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok

Πήγαινε κάτω 
+18
Tzortz
andreasch
logos
Flames
kiour_gr
admin
xrisomiga
Johneleos
BiG GoBBo
medas
nickkxx
Samanos
stormcaller
Tzineris
tomahawk
Giorel
kiiraklis94
aphelion
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 13:58

Τριπλή μάχη στο δέτερο θέμα του PL!!!

Aphelion

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok 248250_10151329779695610_1878229523_n

Stormcaller

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Trtrt

Tomahok

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Schildrenlord1


Γράψτε την γνώμη σας, την εποικοδομητική κριτική σας και τέλος την επιλογή σας!

Άντε και καλή αρχή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiiraklis94
Champion
Champion
kiiraklis94


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 30
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/08/2012

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 14:11

Μ΄αρεσουν οι επιλογές των χρωμάτων σου aphelion. H φάτσα του τύπου σου είναι απλά φοβερή και το όλο μοντέλο με έκανε να πω WOW. Η βάση επίσης φοβερή. 10/10

Stormcaller ,επίσης καλό μοντέλο. Ζωντανά χρώματα και ωραία βάση αλλά όχι τόσο καλή χρησιμοποίηση wash. Υστερει σε κάποια σημεία (σπαθί ήθελε πιο πολύ... βρώμα).

Tomahok, ομολογώ πως απο το άλλο θρεντ που είχα δει το μοντέλο σου δεν μ'άρεσε.
Κακή και ελειπής επιλογή χρωμάτων (κατά την γνώμη μου). Πιστεύω δεν πολυταιριάζει το στυλ του μοντελου με τα χρώματα που το έβαψες. Υπερβολικά λαμπερό χρυσό κτλ. Μ'αρέσουν τα κέρατα όμως.

Ψηφίζω aphelion.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorel
Hero
Hero
Giorel


Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ηλικία : 47
Τόπος : Αρτέμιδα
Currently Playing : Με τις Βασιλισσες μου ΑΟS και με τον Αυτοκρατορα μου 9η!!!
Registration date : 07/10/2009

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 14:30

Ψηφίζω Aphelion!!! Η διαφορα με τα υπολοιπα μοντελα ειναι τεραστια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 14:47

Giorel έγραψε:
Ψηφίζω Aphelion!!! Η διαφορα με τα υπολοιπα μοντελα ειναι τεραστια...

same here
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:11

kiiraklis94 έγραψε:
Μ΄αρεσουν οι επιλογές των χρωμάτων σου aphelion. H φάτσα του τύπου σου είναι απλά φοβερή και το όλο μοντέλο με έκανε να πω WOW. Η βάση επίσης φοβερή. 10/10

Stormcaller ,επίσης καλό μοντέλο. Ζωντανά χρώματα και ωραία βάση αλλά όχι τόσο καλή χρησιμοποίηση wash. Υστερει σε κάποια σημεία (σπαθί ήθελε πιο πολύ... βρώμα).

Tomahok, ομολογώ πως απο το άλλο θρεντ που είχα δει το μοντέλο σου δεν μ'άρεσε.
Κακή και ελειπής επιλογή χρωμάτων (κατά την γνώμη μου). Πιστεύω δεν πολυταιριάζει το στυλ του μοντελου με τα χρώματα που το έβαψες. Υπερβολικά λαμπερό χρυσό κτλ. Μ'αρέσουν τα κέρατα όμως.

Ψηφίζω aphelion.

Τα δικά σου γιατί δε τα έβαλες στο διαγωνισμό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzineris
Hero
Hero
Tzineris


Αριθμός μηνυμάτων : 726
Currently Playing : WAR/MER FANTASY HE,WE,BRET,(Βάφω όμως)
Registration date : 16/02/2012

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:11

Ο αφήλιος έχει το πιο υψηλό επίπεδο βαψίματος με διαφορά! Όμως έχω να παρατηρήσω οτι το μοντέλο του stormcaller είναι σε πολύ καλό επίπεδο! Μου αρέσει ο φωτισμός του μαύρου στο μοντέλο και η δουλειά στο πρόσωπο αλλά το σπαθί ήθελε λίγο δουλειά ακόμα φαίνεται πολύ γυαλιστερό σαν αλουμινόχαρτο..
Για το μοντέλο του Τομαχοκ θέλω να πω οτι χρειάζεται περισσότερη χρωματική αντίθεση για να αναδειχθούν οι λεπτομέρειες του μοντέλου! Τα χρώματα του μου αρέσουν και είναι και τοποθετημένα καθαρά πάνω στο μοντέλο.Τα πετράδια θέλουν δουλειά ακόμα (βλέπε Elhion)!

+1 Aphelion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stormcaller
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:18

+1 aphelion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:27

Tomahok έγραψε:
kiiraklis94 έγραψε:
Μ΄αρεσουν οι επιλογές των χρωμάτων σου aphelion. H φάτσα του τύπου σου είναι απλά φοβερή και το όλο μοντέλο με έκανε να πω WOW. Η βάση επίσης φοβερή. 10/10

Stormcaller ,επίσης καλό μοντέλο. Ζωντανά χρώματα και ωραία βάση αλλά όχι τόσο καλή χρησιμοποίηση wash. Υστερει σε κάποια σημεία (σπαθί ήθελε πιο πολύ... βρώμα).

Tomahok, ομολογώ πως απο το άλλο θρεντ που είχα δει το μοντέλο σου δεν μ'άρεσε.
Κακή και ελειπής επιλογή χρωμάτων (κατά την γνώμη μου). Πιστεύω δεν πολυταιριάζει το στυλ του μοντελου με τα χρώματα που το έβαψες. Υπερβολικά λαμπερό χρυσό κτλ. Μ'αρέσουν τα κέρατα όμως.

Ψηφίζω aphelion.

Τα δικά σου γιατί δε τα έβαλες στο διαγωνισμό;

Έλα μου ντε???? Τον άλλο μήνα να πάρεις μέρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:42

+1 αφηλιον μιας και τους εχει αφησει πισω τους αλλους. τα χρωματα ειναι πολυ σκουρα ενω εχω συνηθισει πιο ανοιχτα στην εμπιρε αλλα και παλι ειναι οκ.

stormcaller πολυ γαματος ο μανδυας αλλα τα υπολοιπα δεν φενονται για να μπορω να πω περισσοτερα.

τομαχοκ, εμενα τα χρωματα μου αρεσουν (emperor's chlidren ftw!) αλλα το μοντελο μου φενεται λες και το εχεις μισοτελειωσει, το περασες ενα στρωμα και τπτ αλλο. απο αυτα που ειχες πει στο θρεαντ που τους εχεις ξερω οτι δεν ειναι ετσι αλλα γνωμη μου ειναι να τα τονισεις τα highlights περισσοτερο. και μην κανεις το ρημαδι το σπαθι μεταλικο! ειναι powersword, δωστου ενα μπλε με κεραυνους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:43

Aphelion η φάτσα όπως είπαν και οι υπόλοιπη είναι απλά τρομερή Very Happy , θα ήθελα ελαφρώς πιο φωτεινό το μοντέλο. Είσαι κλασσική αξία Smile

Stormcaller χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που κατεβάζουν μοντέλα του άρχοντα σε painting competitions, μιας και δεν αρέσουν στους περισσότερους και αυτό είναι ένα μείον από την αρχή για σένα, όμως έχεις φτιάξει ένα αρκετά αξιοπρεπές μοντέλο. Εμένα μου αρέσει πολύ.

+1 Stormcaller
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:48

Samanos έγραψε:
+1 αφηλιον μιας και τους εχει αφησει πισω τους αλλους. τα χρωματα ειναι πολυ σκουρα ενω εχω συνηθισει πιο ανοιχτα στην εμπιρε αλλα και παλι ειναι οκ.

stormcaller πολυ γαματος ο μανδυας αλλα τα υπολοιπα δεν φενονται για να μπορω να πω περισσοτερα.

τομαχοκ, εμενα τα χρωματα μου αρεσουν (emperor's chlidren ftw!) αλλα το μοντελο μου φενεται λες και το εχεις μισοτελειωσει, το περασες ενα στρωμα και τπτ αλλο. απο αυτα που ειχες πει στο θρεαντ που τους εχεις ξερω οτι δεν ειναι ετσι αλλα γνωμη μου ειναι να τα τονισεις τα highlights περισσοτερο. και μην κανεις το ρημαδι το σπαθι μεταλικο! ειναι powersword, δωστου ενα μπλε με κεραυνους!!!

Ρε συ πόνταρα ποιο πολύ στις σκιές από τα washes (στο armor λέω) παρά στα highlights αλλά μάλλον θα ήθελε μια 2ρη στρώση wash. Το σπαθί το είχα αλλάξει 2 φορές Razz αλλά δε μου άρεσε και έμεινα σε αυτή στο τέλος (που ούτε και εγώ το συμπαθώ ιδιαίτερα).

Υ.Γ. Δεν είναι Power Sword... τι είμαστε Space Marines? Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 15:51

Tomahok έγραψε:

Υ.Γ. Δεν είναι Power Sword... τι είμαστε Space Marines? Razz Razz Razz

ειστε λιγο διευθαρμενοι αλλα ναι μαρινια ειστε και εχετε και τον ιδιο εξοπλισμο τρομαρα σας Razz
το σπαθι αλλαξε το οποσδηπωτε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickkxx
Knight
Knight
nickkxx


Αριθμός μηνυμάτων : 430
Currently Playing : 40k,fantasy
Registration date : 10/04/2012

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 16:46

+1 στον tomahok γιατί αυτό το μοντέλο με αυτό το βάψιμο θα θελα στη συλλογή μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 53
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 18:17

Απλά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες... είναι πολύ ανώτερο και παρόλο που το μουντό γκρι δεν μου αρέσει καθόλου...

+1 Aphelion

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 18:45

+1 stormcaller γιατί είναι φίλος μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΣαβ 01 Δεκ 2012, 19:52

+1 aphelion

dat painting iz soo aesome
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiiraklis94
Champion
Champion
kiiraklis94


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 30
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/08/2012

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΚυρ 02 Δεκ 2012, 00:56

aphelion έγραψε:
Tomahok έγραψε:
kiiraklis94 έγραψε:
Μ΄αρεσουν οι επιλογές των χρωμάτων σου aphelion. H φάτσα του τύπου σου είναι απλά φοβερή και το όλο μοντέλο με έκανε να πω WOW. Η βάση επίσης φοβερή. 10/10

Stormcaller ,επίσης καλό μοντέλο. Ζωντανά χρώματα και ωραία βάση αλλά όχι τόσο καλή χρησιμοποίηση wash. Υστερει σε κάποια σημεία (σπαθί ήθελε πιο πολύ... βρώμα).

Tomahok, ομολογώ πως απο το άλλο θρεντ που είχα δει το μοντέλο σου δεν μ'άρεσε.
Κακή και ελειπής επιλογή χρωμάτων (κατά την γνώμη μου). Πιστεύω δεν πολυταιριάζει το στυλ του μοντελου με τα χρώματα που το έβαψες. Υπερβολικά λαμπερό χρυσό κτλ. Μ'αρέσουν τα κέρατα όμως.

Ψηφίζω aphelion.

Τα δικά σου γιατί δε τα έβαλες στο διαγωνισμό;

Έλα μου ντε???? Τον άλλο μήνα να πάρεις μέρος.

Θέλω να τελειώσω και γω κάνα πιο ωραίο μοντέλο. Τι θα είναι το θέμα τον επόμενο μήνα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΚυρ 02 Δεκ 2012, 07:15

λοιπόν προφανώς το καλύτερο βάψιμο το έχει ο αφελειών αλλα δεν μου αρέσει ότι το τηλεσκόπιο είναι το σχεδόν το ίδιο χρώμα με την εργαλειοθήκη και ότι είναι τόσο απλό , πχ θα μπορούσες να κανεις τον μπρούτζο περισσότερο εμφανή με μπλε σκουριά η έστω κάτι

επίσης δεν μου αρέσει το έχει highlights/"δρυβρουση" στην "καλτsες" του

στον stormcaller μου αρέσει πολύ το κόκκινο του μανδύα

στον "τομαηοκ" μου αρέσει το μαύρο μέταλλο , πολύ ωραίο

αυτά

+1 afeleion gt είναι noob
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΚυρ 02 Δεκ 2012, 11:34

+1 στον αφηλιον. Βλέπω νέα τεχνοτροπία, μονοχρομο βάψιμο κ ΠΟΛΥ πετυχημένο. Μου αρέσει πολύ!!! Μπράβο σε όλους για την συμμετοχή, ειδικά ο Boromir με έβαλε σε σκέψεις λόγω θέματος κ παρουσιασης να το ψηφισω. Άντε κ καλή μας σεζόν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΔευ 03 Δεκ 2012, 11:36

+1 ston aphelion

και ο boromoir μου αρεσε επισης.

Ο χαοτικος μαλλον ειναι το πιο δυσκολο μοντελο να βαφτει λογο λεπτομεριας,
Οτι σου ειπανε και οι αλλοι ενα wash sto χρυσο, και μετα ακουμπησε μερικες ακρες με χρυσο + mithril silver. Ta αλλα σου μεταλικα μεροι ειναι μια χαρα. Επισης θα αλλαζα το γαλαζιο στο σπαθι και στα ματια της μεταλικης φατσας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΔευ 03 Δεκ 2012, 11:52

το πρόσωπο της αυτοκρατορικής φιγούρας --> ζούπερ !!!! (η μουντή όμως παλετοσύνθεση ζεν μ αρέσει αλλά είναι θέμα γούστου φυσικά). οπότε αφήλιον + 1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΔευ 03 Δεκ 2012, 13:36

kiour_gr έγραψε:
+1 ston aphelion

και ο boromoir μου αρεσε επισης.

Ο χαοτικος μαλλον ειναι το πιο δυσκολο μοντελο να βαφτει λογο λεπτομεριας,
Οτι σου ειπανε και οι αλλοι ενα wash sto χρυσο, και μετα ακουμπησε μερικες ακρες με χρυσο + mithril silver. Ta αλλα σου μεταλικα μεροι ειναι μια χαρα. Επισης θα αλλαζα το γαλαζιο στο σπαθι και στα ματια της μεταλικης φατσας.

Το χρυσό είναι περασμένο με Griffon Sepia και έχει ίσα ίσα highlights με Mithril Silver. Αλλά έχεις δίκιο ίσως ήταν λάθος τέτοιο μοντέλο γιατί έπρεπε να επικεντρωθώ σε πολλά σημεία με αποτέλεσμα να φαίνεται λίγο πρόχειρο αν και δεν είναι Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
logos
Champion
Champion
logos


Αριθμός μηνυμάτων : 105
Τόπος : περαιας
Currently Playing : 40κ ,IG
Registration date : 27/03/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 03:14

ολα ειναι πολυ ομορφα

+1 tomahok

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:14

Το +1 αφέλιον είναι το προφανές! Γιαυτό θα πώ +1 τόμαχοκ μπάς και δούμε και λίγο κόντρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok   PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:07

+1 Aphelion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL3.1 Aphelion Vs Stormcaller Vs Tomahok
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» PL3.2 Stormcaller Vs Tomahok
» PL3.5 Stormcaller vs Aphelion
» PL3.6 Kiour vs Stormcaller Vs Aphelion
» PL3.4 Stormcaller Vs Logos
» PL3.5 Elhion vs Tomahok

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: