Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Ιούλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 GWF WF Tournament?

Πήγαινε κάτω 
+21
Fellipe
Nepenthe
andreasch
EXORISTOS
spree7
Aerico
h34dnotf0und
mandragora
Δημητριος
KostasDiscordian
JimBouz
Rommel
Boromir
Guindor
belial
Flames
Tzortz
iron man
Laskoulas
R.J.Dio
Asarnil the Dragonlord
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
EXORISTOS
Champion
Champion
EXORISTOS


Αριθμός μηνυμάτων : 123
Ηλικία : 41
Τόπος : KERATSINI
Currently Playing : TOMB KINGS
Registration date : 10/06/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΔευ 24 Μαρ 2014, 10:56

Δημητριος έγραψε:
Τελικά εκτός απο μένα,τον εντι κ τον discordian ενδιαφέρεται κανεις άλλος για τουρνουα???

εμενα με ενδιαφερουν τα τουρνουα οποιασδηποτε μορφης (GT, ETC, Swedish)
με οποιδηποτε κανονες (βαμενα - αβαφτα , proxy or not) αλλα με ενα μια μονο
προυποθεση (2 μαχες max και να τελειωνουμε το πολυ 17:00)

νομιζω πως δεν πρεπει να ειμαι ο μονος που ειχε - εχει και θα εχει παντα προβλημα
με το ωραριο και αλλοι πρεπει να εχουν υποχρεωσεις (παιδια - σκυλια- γατια) και δεν ειναι
ωραιο να δηλωνεις συμμετοχη σε τουρνουα 3 μαχων και να φευγεις την τριτη κρεμοντας
τους υπολοιπους.

ενας λογος που ατονισε το ενδιαφερον τον τουρνουα ηταν η τριτη μαχη οπου
συνηθως ολοι βιαζονταν να τελειωσουν για να φυγουν αρον αρον και δεν θυμαμαι
να ευχαριστηθηκα ποτε καμια απο αυτες.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΔευ 24 Μαρ 2014, 23:22

Συμφωνώ με Exoristos!!
Μέσα σε τουρνουα 2 μαχών μαξ!ρουλπακ αδιάφορο γουορχαμερ να ειναι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΔευ 24 Μαρ 2014, 23:36

Να το κανουμε 1 μαχη ρε παιδια τοτε , κατα της 3:30 με 7? ειναι καλα ? :Ρ Μην ξυπναμε και πρωι :Ο

Τι λετε μωρε γερομπαμπαλουδες που μου θελετε 2 μαχες τουρνουα ! :Ρ

Κανονικα , 3 μαχουλες , οποιος δεν μπορει να κατσει μεχρι τοτε τελος , θα το πει απο την αρχη (αν φυσικα δεν "κατσει" κατι αλλο κατα την διαρκεια του τουρνουα ;Ο ) και ολα θα ειναι μια χαρα : ) Αν ειναι και ερθετε και οι 2 , θα σας βαλουμε μαζι οποτε ολα μια χαρα ! Δεν υπαρχει προβλημα . Αν φυγει καποιος , θα εχουμε στρατο εκει οι ρεφ'ς και θα παιξουν για να μην ειναι κανεις sadbaby ! Αν ειναι μονο ενασ ρεφ δυσκολο , αλλα και παλι , θα προσπαθουμε παντα : )

Ασε που μια μερα μπορειτε να παρετε αδεια απο τα παντα ! Μια μερα μετα απο τοσους μηνες ειναι ! GOGOGO !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 00:05

To ελεγα σημερα και με το ντεμιρακο, 2 μαχες νοτ μπαντ αλλα πρεπει να ειναι διημερο το τουρνουα και εκει ερχονται αλλα θεματα, πως οι οικογενιαρχες με παιδια θα τρεχουνε 2 μερες συνεχομενες στο τουρνουα, αλλος μπορει μονο σαββατο , αλλος μονο κυριακη κτλ.

μια μερα με 3 μαχουλες σε επιτρεπτο οριο χρονου και χωρις επιπλεων καθυστερησεις βγαινει νομιζω.


Υ/Γ
Εδω στο γουορμασιν που ειναι 2-2μιση ωρες η μαχη , θα κανουμε 4 σε μια μερα.
θεληση να υπαρχει απο ολους και κατανοηση και θα παιχτει εφε ! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rommel
Knight
Knight
Rommel


Αριθμός μηνυμάτων : 302
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 15/04/2010

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 00:29

και για πολλους το Σαββατο είναι εργάσιμη μέρα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXORISTOS
Champion
Champion
EXORISTOS


Αριθμός μηνυμάτων : 123
Ηλικία : 41
Τόπος : KERATSINI
Currently Playing : TOMB KINGS
Registration date : 10/06/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 08:08

παντως και στο παλιο strategy οταν παιζαμε 2 μαχες μια χαρα ηταν.

οταν τρως ζορι στην δουλεια 5 η 6 μερες την εβδομαδα , την κυριακη
τι εχεις για χαλαρωση. δεν πας για να γινεις Kasparoff 10 ωρες και με
πιεση χρονου (σε πολλες μαχες δεν πηγαινε πανω απο 4ο γυρο) πας
για να χαλαρωσεις .

διαβαζω το campaion που κανουν οι hammers και ζηλευω  Sad 

θα μπορουσαμε αυτα τα τουρνουα να τα περναγαμε σε campain η σε
πρωταθλημα με αγωνιστικες , ετσι οι 2 μαχες που μπορουν οι λιγοι
(εγω και ο τζιμπουζ  Razz  ) να μην επιρεασουν τους αλλους που θελουν
να παιξουν 3 .


τωρα για το warmachine 4 ή 5 μαχες που διαβαζω σας βγαζω το καπελο.
ή ειστε ολοι ανυπαντροι η εχετε σκισει ολοι τις γατες  Razz .well done men.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 10:09

ωραια αυτα αλλα να υπενθυμισω για άλλη μια φορα (εχω γινει κουραστικος) αν ειναι να ξαναμαναεπαναξεκινησετε κατι καντε το σωστα αυτη τη φορα.

διαιτητες, λίστες απο πριν, βαμμενα όλα, κανενα προξυ, χομπιστες >> νον χομπιστες, ότι λενε οι κανονες όχι ο χ,ψ υπερπαικτης κλπ κλπ. και πιστευω ότι όσοι εχουν ειρωνευτει τζι τι, κοινοτητα χομπιστων (ως πουθεναδες/τιποτενιοι/μονο το το ίτισι όλα τα άλλα ειναι ΓΤΠ), όσοι δεν ήθελαν πχ να κατατιθενται οι λιστες πριν τα τουρνουα κλπ κλπ δεν εχουν καμια θεση σε αυτη την προσπαθεια.
ειναι σαν να κοροιδευομαστε κατ εμε. διοτι αν μπουν τοτε, τι? νομιζετε θα ερθουν οι χομπιστες/πουθεναδες? καμια, μα καμια σχεση.

διαφορετικα θα κανετε 3-4 παλι, θα πλακωσουν τα γνωστα φαινομενα, θα αρχισει ο κοσμος να απομακρυνεται και τελος παλι.

καντε το μια φορα σωστα. φτασατε 40 και δεν μπορειτε να παιξετε οι περισσοτεροι ετσι πως καταντησαν τα πραγματα. ξαναλεω δεν το λεω τοσο για μενα. απλα λεω αυτο που θεωρουσα/θεωρω σωστο όλα αυτα τα χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 10:29

Για αρχη θα συμφωνησω με εξοριστο για τις 2 μαχες στο οτι ενα τουρ 2 μαχων θα ειναι χαλαρο κ η ουσια του θα ειναι να διασκεδασουμε να κανουμε το χαβαλε μας χωρις να μας πιεζει ο χρονος.

τωρα σε αυτα που λενε οι αλλοι ... Το φορουμ θα διοργανωση το τουρνουα με κανονες κτλ. Που θελει ο τζορτζ με συνεννοηση κ με καποια αλλα ατομα. Τωρα αν καποιος θελει να κανει gt etc κ γενικα οτιδηποτε compotition μπορει να το οργανωση κ ο ιδιος . Πχ ο σωτος θελει σουδικο νο προξυ φουλ βαμμενα. Η πευκη θελει etc . Εγω θελω τουρνουα its not the list is the player (ανταλλαγη στρατων).

σωτο τα βαμμενα που λες ειναι λιγο. Δυκολο... Γτ ενας νει παιχτης η ενας παιχτης με νεο στρατο δν θα εχει βαμμενα τα μοντελα του. Αλλα οπως ειπα μπορεις να κανεις ενα τετοιο τουρ που θα ειναι πιο ελιτιστικο.

κ οσο για τους φλαφ που λες εχω δει να κανουν χειροτερα πραγματα απο τος χαρντκορ... Ρωτα λασκ. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 12:57

Ε τοτε ας κανουμε και στο τουρνουα του WM 2 μαχες που θα ειναι χαλαρο και η ουσια του θα ειναι να διασκεδασουμε :Ρ    Επειδη ειναι φιλεναδες απο μικρες , αμεσως εκει , να παρει το μερος της καραφλης τρελης η καραφλη επιθεση !!! Ακους εκει φιλε μου ! ;Ρ

Το τουρνουα εχει συγκεκριμενους κανονες και ωραρια .Αν τρεχω πισω απο τον Παναγιωτη γιατι πηγε να φαει σουβλακια μαζι με τον Γιωργο (ειναι ζευγαρι) , αν ο Δημητρης κανει σεξ με τον Σωτηρη(απλα σεξ , δεν εχουν δεσμο) , οταν ο ΧΨΖ εχει παει για καφε και κανουν αντι για 20λεπτα , 1 ωρα , ειναι λογικο το τουρνουα να ξεφυγει . Οταν ειμαστε ΣΩΣΤΟΙ σε αυτα που εχουμε γραψει δεν θα υπαρχουν καθυστερησεις . Ο σεβασμος στο rulepack κανει ενα τουρνουα χαλαρο/δυνατο/χαζο/καλο/κακο . Ξεκιναμε τοτε, τελειωνουμε τοτε,κανουμε break τοτε , κλπ τοτε . Για να φυγουμε ολοι στην ωρα μας, να παμε σπιτια μας .   Αν καποιος θελει να παιζει την μαχη του 5 ωρες δεν ειναι προβλημα η θεμα των κανονων αλλα του παικτη . Δεν μπορω να δεχθω οτι καποιος δεν μπορει να μεινει ΕΞΩ απο το σπιτι του για 10 ωρες μια φορα καθε 1-2-3 μηνες .Ουτε θεμα "γατας" ειναι , ουτε θεμα "μαγκιας" . Ολοι εχουμε τα δικα μας προβληματα και το δικο μας τρεξιμο . Αλλα διαολε , δεν φτασαμε 30-35-40+ (Ο Σωτηρης ειναι 52+ !!! ) για να μην μπορουμε ΜΙΑ γμενη μερα να μεινουμε εξω ...

Σωτηρη το ρεσετ εχει γινει απο μονο του . Το προγραμμα ειναι σαν το Matrix . Οταν βρισκει προβληματα σιγα σιγα τα φτιαχνει . Οκ , μπορει πολυ σιγα ορισμενες φορες δεν λεω. Αλλα το σιγουρο ειναι οτι τα φτιαχνει . Ολα αυτα μπορουν να γινουν , ακομα και σε καποιο 2μερο . Για αρχη θα παμε σε κατι που θα εχει τα παντα αλλα και τιποτα για να μπορεσει , στην κατασταση που εχει ερθει τωρα το παιχνιδι να φερει κοσμο . Μετα θα ξεκινησει το "φιλτραρισμα" . Για την ωρα αυτο που συζηταμε ειναι :

- Λιστες μια εβδομαδα πριν
- Τα σεναρια τα γνωριζουν οι παικτες απο πριν
- Light Proxy αλλα αυτο ειναι το ευκολο . Μπορουμε ολοι να "δωσουμε" μινιατουρες για το τουρνουα
- Δεν μας νοιαζει ( ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ) το βαμμενο . Σιγουρα ομως , για να δωσουμε ενα "+" στον παικτη με τον 100% βαμμενο στρατο , θα βαλουμε κατι σαν tie breaker . Δεν θα δωσουμε ποντους , αλλα αν ο Χ εχει κανει 3 νικες και εχει φουλ βαμμενο στρατο και ο Ψ 3 νικες με light proxy / unpainted / both τοτε νικητης θα ειναι ο Χ . Καπως ετσι , θα το δουμε ομως και ΣΥΝΤΟΜΑ θα εχουμε νεα  !
- Θα υπαρχει 1 ρεφ , ισως και 2 .

Αργοτερα θα βαζουμε / βγαζουμε κομματια . Σκοπος ειναι να ερθουν ολοι και σιγα σιγα να ξαναφτιαξουμε τον αριθμο παικτων που ειχαμε αλλα ,να πω την αληθεια , να ξαναφτιαξουμε την ΚΑ#$ΛΑ που ειχαμε ...

ΥΓ. οι φλαφ παικτες κανουν περισσοτερο φασαρια και δημιουργουν περισσοτερα προβληματα απο τους  "Hardcore" . Εχει διαφορα ειμαι "hardcore" γιατι θελω να κερδιζω με σωστο τροπο και παω σε ολα τα τουρνουα απο τον "hardcore" που παει εξωτερικο και κλεβει , που κουναει μοντελα ενω ο αντιπαλος του εχει παει στον ρεφ , που κλεβει και φτιαχνει αγωνες , που σε κοροιδευει την ωρα που τελειωνει η μαχη , που σε βριζει και σε κατηγορει κλπ κλπ κλπ . Μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι , ειναι κριμα και αδικο για ορισμενους ( πχ Σωτηρη / Παναγιωτη / Δημητρη / κλπ ) που ειναι hardcore αλλα με ηθος .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 13:47

δεν παιρνω κανενος το μερος απλα λεω αυτο που βλεπω τα τελευταια 7 χρονια που παιζω και εχω κατεβει σε αυτα τα 7 χρονια σε ΟΛΑ (πλην μερικων εξαιρεσεων) τα τουρνουα σαν παιχτης αλλα και τα τελευταια 2 χρονια σαν διωργανωτης μαζι με λασκουλα γκρομ για το ETC!!! και ειδα οτι οι περισσοτεροι βαριοντουσαν την 3 μαχη και επαιζαν απλα για να μην κρεμασουν τους αλλους!!!

στο warmachine οι κανονες λενε αλλο για το θεμα των μαχων + οτι υπαρχει χρονος πραγματικος που παιζεις μην συγκρινεις το ενα παιχνιδι με το αλλο!!!

και ναι 2 μαχες ειναι πιο χαλαρες πιο ξεκουραστες!!! αν θες να παλι να  ευχαριστηθεις μαχες να πωρωθεις και να βγαλεις τον "καλυτερο" τοτε θες 3 μαχες ισως και παραπανω!!!

αλλωστε tzortz το τουρ το διοργανωνει το GWF απο οτι καταλαβα οποτε και οι κανονες\αριθμος μαχων ειναι θεμα διοργανωτη!

αλλα να πω πως 3 μαχες με 2400 ποντους που θα ειναι 2:30 η μαχη θα τελειωσει το τουρ μετα τις 7 το απογευμα!γιατι δεν θα ειμαστε 8-10 ατομα (λογικα)  το εχω ζησει εγω που ειχα κανει αυστηρο το προγραμμα και παλι ετρεχα σαν τον παλαβο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 13:49

καταλαβαινω τι λετε και εχετε σημαντικα ποιντς. οκ για τα βαμμενα μαλλον εχετε και δικιο (να μην λετε ότι ειμαι κανενας καραεγωισταρος ελληναρας χαχαχα)

απλα θεωρω ότι όταν ξεκινας κατι, οριοθετεις και μια στρατηγικη προσεγγιση. δεν πρεπει να προσεγγισετε αυτους που τους νοιαζει η υπεργαματη μοναδα που θα σαρωσει στο τουρνουα. αυτους τους ξερετε/ξερουμε. ειναι 10 όλοι κ όλοι. κ εγω ειμαι...αλλα θα κατσω να την αγορασω και βαψω κιολας ετσι?
θελετε να προσεγγισετε επιτελους την μεγαλη αλλα σε ληθη "κοινοτητα" που μπαινει στο φορουμ, παιζει την καζουαλ μαχη στο γκαραζ του με τον γειτονα/τον φλειμς/τον τακη κλπ κλπ.
αυτον που θα δει πχ τα βαμμενα του χεντ και θα θελει εμπαιρ τα δικα μου και θα θελει χαος κλπ κλπ.
όπως κανουν παντου σχεδον στον κοσμο. Δεν ερχονται στον χωρο απ την αυξηση πεους που τους προσφερουν οι 70+ ποντοι στο ίτισι αλλα απ την πωρωση του να λες "Ulthuan shall never fall!" Μπροστα απο 40 witch elves (παλι φτιαχτηκα).
Συλλογη --> συλλεκτης/βαφεας --> παικτης --> τουρνουα.
αυτη ειναι η αλυσιδα. αν λειπει κατι τοτε κατι δεν παει καλα.
και μην αρχιζουμε τους διαχωρισμους, φλαφ/χαρντκορ κλπ.
καποιος ή ειναι μακακας ή δεν ειναι.
εγω πχ ειμαι...χαρντκορ που εχω φαει 20 χρονια να βαφω? ή ειμαι φλαφ που...κοντευω να φτασω Νεα Ζηλανδια για μαχες?
απλα ειμαι πω ρω με νος.
η κοινοτητα που θελεις να προσεγγισεις στοιχειοθετειται απ τους κανονες που βαζεις. και μονο πχ που μου λες λαιτ προξυ καταλαβα + δεν θα παρω. το λαιτ προξυ πχ τσαριοτ = αιρονμπλαστερ αυριο θα γινει ορκ = χαος γουοριορ. και το τουρνουα θα γινει ένα ακομα υπερτουρνουα "σκληροπυρηνικων/φλαφ/γουοτεβερ" που θα εχουν μικρη σχεση με το χομπυ (οκ μπορει να ειναι πωρωμενοι γουοργκειμερς αλλα...αυτοι δεν συντηρουν μαγαζια/κλαμπ ουτε προσφερουν κερδη, σορυυυυ)

όπως και να χει εδω θα μαστε και θα τα ξαναδειτε τα αποτελεσματα που για μενα ειναι ξε κα θ ρα. μακαρι φυσικα να διαψευστω, έτσι?

@αν ειχα χρονο θα διοργανωνα κατι. αλλα δυστυχως δεν. Κριμα παντως που ακομα δεν εχουμε πειστει για το τι πρεπει να κανουμε. ίσως στα ...πενηντα. ίσως ποτε. ίσως Ελλαδα + χόμπυ κοινωνια = αδυνατη εξισωση.
@τον Μαη θα ανεβασουμε φωτος απ το τουρνουα 20+ ατομων που θεωρω θα καρα πετυ χει. ίσως προβληματιστειτε θετικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rommel
Knight
Knight
Rommel


Αριθμός μηνυμάτων : 302
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 15/04/2010

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 14:00

Σωτήρη βρες μου 5 παίκτες με βαμένους σουπερ ντουπερ ουαου στρατούς που θέλουν να παίξουν στο τουρνουά να σου δείξω άλλους 10 με αβαφτους και light proxy softcore παίκτες που θέλουν τουρνουα, συμπεριλαμβανομένου και εμένα σε αυτούς. Καλο είναι να λέμε το δικό μας "σωστό", αλλά ακομα καλύτερο να είμαστε ρεαλιστές. Οι 10 γνωστοί hardcore παίκτες που λες έχουν άλλους 20 γνωστούς και θα δανειστούν μοντέλα αν δεν θέλουν να κατεβάσουν proxy. Αντίθετα αυτοί που δεν λιώνουν στα τουρνουα και δεν ξέρουν πολλά άτομα στην κοινότητα δεν μπορούν να βρούν τα μοντέλα που χρειάζονται.

Οσο για το βάψιμο που λες πρώτα πρέπει να πωρωθείς με το παιχνίδι και μετά να λιώσεις στο βάψιμο. Αυτό συμβαίνει σε όσους δεν είχαν το μικρόβιο του μοντελισμού πριν ξεκινήσουν το παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημητριος
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 14:38

να λες "Ulthuan shall never fall!" Μπροστα απο 40 witch elves


Famous last words,να υποθεσω?


Σχετικά με το βάψιμο,αν το τουρνουα έχει ανακοινωθεί νωρίς κ τα κριτιρια δεν είναι πολυ αυστηρά,δε νομίζω να είναι προβλημα.Πετας πέντε βασικά χρώματα κ είσαι κομπλε.Κ το λέω εγω που έχω κάμποσα αβαφτα μοντέλα.Εξαρτάται βέβαια κ για πόσους πόντους μιλάμε.2000,2400,3000 ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 15:04

To light proxy ειναι :

Αντι για 40 ghouls εχω 30 και βαζω 10 ζομβιε . Εχω 5 τσαριοτ και βαζω 4 ενω το 5 ειναι η μια βαση η απλα ενα Χ μοντελο πανω στην βαση .

Kαι ΕΓΡΑΨΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ , οποιος δεν εχει μοντελα ας ΖΗΤΗΣΕΙ και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε ΟΛΟΙ .

Σωτηρη εχεις ολη την καλη διαθεση αλλα στο τελος αδερφε , και το λεω με πολυ πολυ ΠΟΛΥ λυπη , μονο προβλημα και παραπανω μουρμουρα δημιουργεις ,ναι εισαι κουραστικος και ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο σκοπος σου αλλα ειναι κριμα !!!Καθε φορα αυτο κανεις , ενω γεμιζεις την καρδαρα με το γαλα της ριχνεις μια ΜΠΑΑΑΑΜΜΜ και την σπας .... ! Μην παιξεις αν νομιζεις οτι τα ΠΑΡΑΠΑΝΩ με τα 20+ ατομα που εχω ΗΔΗ σε pm να ρωτανε ( woohooo ) δεν θα σε καλυψουν , ενα τουρνουα που εχουμε ΠΟΛΥ καιρο να δουμε στην Ελλαδα . Περιμενε το τουρνουα που ισως γινει τον Μαιο . Πιστευεις οτι τους κανονες ξυπνησα και τους εβγαλα απο το κεφαλι μου ? ΠΑΝΤΑ , μα ΠΑΝΤΑ , κανω οτι θελει ο ΚΟΣΜΟΣ . Αυτος καθοριζει το rulepack , αυτος καθοριζει την συμμετοχη , η συμμετοχη του κοσμου καθοριζει αν ενα τουρνουα ειναι επιτυχημενο η οχι .

Αν εχω 10-15-20 ατομα που θελουν ΦΟΥΛ βαμμενους στρατους ενω 1-2 δεν θελουν , τοτε το τουρνουα θα ειναι με ΒΑΜΜΕΝΟΥΣ . Αν δεν θελουν Προξυ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ , κοκ κοκ κοκ . Σκοπος μου ειναι να κρατησω ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ και με ΧΑΜΟΓΕΛΑ περισσοτερο κοσμο . Και εγω ΘΕΛΩ , και εγω ΣΥΜΦΩΝΩ και εχω πληρωσει ΠΟΛΛΑ για ΚΑΘΟΛΟΥ προξυ και φουλ βαμμενους στρατους οοολα αυτα τα χρονια , αλλα θα διασκεδασω καλυτερα αν μπω σε εναν χωρο με 30 ατομα και ας μην εχει μπογια πανω το μοντελο , απο το να μπω σε ενα χωρο με 5 ατομα φουλ ιμβανεςς . Αν το πραγμα ειναι demi-demi τοτε , ειμαι υπερ του βαμμενου , δεν το συζηταμε αυτο : )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 15:20

Διαφωνω να μετρα το βαψιμο σε tie brake.
γιατι το θεμα ειναι το κατα ποσο θα επηρεασει τις μαχες που παιζονται στο τραπεζι το βαψιμο.
δηλαδη.
πχ εγω εχω τη τυχη να εχω 3 βαμενους στρατους αρκετα καλα, ας πουμε οτι ισοβαθμω με το Μακη που παιζει με τα Νταρκ Ελφ του , που τα εχει βαψει ο ιδιος με τις σαυρες μου που πχ επισης εχει βαψει ο ιδιος.Ποιος θα νικησει στην ισοβαθμια ? και γενικα ποιος θα ορισει σε μια ισοβαθμια ποιανουνε ειναι καλητερα βαμενος ο στρατος και θα ορισει ετσι και ενα νικητη.
Δε νομιζω προσωπικα οτι βοηθα ενα τουρνουα ,στο να μετρανε τα βαμενα στη συνολικη βαμολογηση για τις μαχες στο τραπεζι και να επηρεαζουνε και την εκβαση.ουτε επιτροπη εχουμε να κρινει τι ειναι βαμενο καλα και το οχι και φυσικα εχουμε περισεμα υποκειμενικης κρισης που ειναι ανεξαρτητο απο την εκβαση μια μαχης στο τραπεζι καθαρα.
Για αυτο το καλητερο και το εχω πει δεκαδες φορες ειναι να υπαρξει και ενα βραβειο για τον καλητερο βαμενο στρατο του τουρνουα.
Οπως γινετε στη πλειοψηφια αν οχι σε ολα και στα τουρνουα του εξωτερικου.
στο ενδιαμεσο της 2ης με 3ης μαχης οσοι θελουνε να παρουνε μερος στον επιμερους διαγωνισμο ας βαλουνε τους στρατους τους για επειδηξη.το εχω δει και εξω και εδω και σε φαντασυ και 40κ.
Πολυ απλο.
Μαλιστα η δωρωεπιταγη για ενα τετοιο side event μπορει να ειναι ειτε απο τις συμμετοχες ειτε,απο ενα χορηγο (ακομα καλητερα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 15:34

Δεν καταλαβες καλα Δημητρη , μισο να κανω μια αναλυση !

Εχω κανει 3 νικες εγω , εχεις κανει 3 νικες εσυ , εχουμε τα ιδια BP/VP και εγω και εσυ . Κατι πρεπει να υπαρχει σαν tie breaker . Eπειδη δεν υπαρχει το caster kill η χρονος , θα υπαρχει αυτο ( συζητηση κανουμε ) . Ποσο ευκολο πιστευεις οτι ειναι ? Αληθεια τωρα :Ρ  Μεσα σε 3 μαχες , να εχεις 2-3παικτες με 9π και με ΙΔΙΑ Battle Points ? Ολοι θα εχουμε 45π πχ και 3000π ? Καποιος θα εχει 44 καποιος 46 . Αλλα ΟΚ , ας υποθεσουμε οτι βρεθηκαν 2 που εχουν τα ιδια ακριβως ( νικες / BP / VP ) ... τοτε ο νικητης ( ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ) θα ειναι αυτος με τον βαμμενο στρατο . Αν ειναι και οι δυο εχουν τα 4 αυτα ... τοτε ο Νικητης θα ειναι αυτος που οι Judge θα διαλεξουν . Ειναι δυσκολο να συμβει , το ξερω ,αλλα με καποιο τροπο πρεπει να ειναι ολοι χαρουμενοι .

Οσο για της δωροεπιταγες απο χορηγο , δωρακια , χαρτακια , κλπ κλπ , κατι θα κανουμε οπως παντα αλλωστε . Αλλα μεχρι να υπαρχει κατι σιγουρο , δεν μπορω να γραφω αερα-πατερα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EXORISTOS
Champion
Champion
EXORISTOS


Αριθμός μηνυμάτων : 123
Ηλικία : 41
Τόπος : KERATSINI
Currently Playing : TOMB KINGS
Registration date : 10/06/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 15:36

κατι ασχετο. αν ποτε τελικα κανουμε τουρνουα (με οποιοσηποτε ορους) και
απο την στιγμη που θα υπαρχει συμμετοχη (και περισσεψουν καποια χρηματα
απο αυτα που θα κρατησει club) τι θα λεγατε αυτα να μην επιστρεφουν στον
1ο η 2ο αλλα να τα περνει καποιος απο του βαφιαδες του forum και να βαφει
μια η 2 μινιατουρες για τους πρωτους 2. αν οι πρωτοι 2 εχουν full βαμενες
λιστες τοτε στους επομενους 2 κ.τ.λ .

αλληλεγγυη αδελφια  Razz 

ετσι θα προχωρησει η κοινοτητα ενα βημα παραπανω στο μοντελιστικο κομματι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 15:55

EXORISTOS έγραψε:


ετσι θα προχωρησει η κοινοτητα ενα βημα παραπανω στο μοντελιστικο κομματι.

Η επισης , μπορει η κοινοτητα να κατσει να βαψει για να προχωρησει ενα βημα παραπανω :Ρ  Λεω εγω τωρα : ΡΡ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 16:12

καλα αν κανετε κανα τουρνουα το 2043 αφου θα εχετε αναλυσει τι μετραει στην ισοπαλια αν τελικα οι μινιατουρες πρεπει να ειναι βαμμενες αν το μη προξυ σκοτωνει την στρατηγικη ή τον ερωτα ή αν τελικα η συμμετοχη στην εθνικη επιμηκυνει το πεος ή όχι, πειτε μου.
μεχρι τοτε παω να παιξω μαχη με τζιμπουζ και 2 Αγγλους φιλους μας στο γκαραζ.

@τζορτζ παω σε όποιο τουρνουα του κοσμου θελω ευχαριστω δεν εχω προβλημα. ο θεουλης να με εχει καλα. επιλεγω τι μου αρεσει και πηγαινω. δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω κατι που δεν με τρελαινει. αν ο κοσμος θελει λαιτ προξυ κλπ κλπ αντε καντε το πρωτα και μετα μιλαμε παλι! απλα το ζητουμενο ειναι να κανεις κατι που θα μεινει. αντε μακαρι αλλα δεν το νομιζω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Flames στις Τρι 25 Μαρ 2014, 16:28, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 16:13

Παιδια, οταν κατι εχει να κανει με πολλα ατομα τοτε ειναι σχεδον αδυνατο να ικανοποιησει τα "θελω" του καθενος! Γι'αυτο το rulepack του οποιοδηποτε τουρνουα το καθοριζει ο διοργανωτης και μονο! Απο εκει και περα τον παικτη αν τον ικανοποιει η προταση του διοργανωτη δηλωνει συμμετοχη! Αν οχι δεν πειραζει, στο επομενο.

Επισης κατι που παρατηρω... υπαρχει μεγαλη διαφορα στο mentalite ως προς το τι θα πρεπει να εξυπηρετει ενα τουρνουα, και γιατι θα πρεπει να γινεται ενα τουρνουα! Για εμενα η απαντηση σε αυτο παιζει τον πρωτο ρολο στο αν θα θελω να παω σε αυτο το τουρνουα ακομη και αν το rulepack της διοργανωσης με ικανοποιει! Τι εννοω?Οποιος τον ενδιαφερει η αποψη ενος εξαφανισμενου (κατα τη δικη του αποψη παντα) μπορουμε να τα πουμε τηλεφωνικως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 17:54

Tzortz έγραψε:
Εχω κανει 3 νικες εγω , εχεις κανει 3 νικες εσυ , εχουμε τα ιδια BP/VP και εγω και εσυ . Κατι πρεπει να υπαρχει σαν tie breaker

Να βάλουμε σαν tie breaker τους πόντους της λίστας του κάθε παίχτη. Αυτός με τους λιγότερους ειναι νικητής.

Αυτο ήταν για να μη λέτε ότι δε συνεισφέρω σε εποικοδομητικό διάλογο.

Για τα βαμμένα και τα μη βαμμένα τα έχουμε ξαναπει. Εγώ πχ που θέλω να κατεβάσω WE γιατι εχω χάσει ένα στοίχημα, πρέπει να ψάξω να τα βρω και βαμμένα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 18:08

τελος παντων για λαιτ προξυ ειμαι μεσα. αλα λαιτ. όχι πχ τσαριοτ μπεισ = φοινικας. και να δωσω και μινιατουρες αν θελετε.
αλλα με το που θα δω γελοιοτητες του τυπου ορκ για χαος γουοριορ θα ριξω την καταρα του Φαραω.
αντε να δουμε αν θα κανουμε δουλεια.

για να μην παρεξηγηθω, μαχες με προξυ δεν εχω κανενα θεμα (αρκει να μην γινει γελοια η κατασταση και δεν καταλαβαινω τι αντιμετωπιζω)
απλα τα γουορηκειμς τουρνουα που πρεπει να ειναι κοινωνικη γιορτη, ύμνος στο εκαστοτε χόμπυ. το οποιο και προυποθετει αγορα-->μοντελισμο-->βαψιμο. στο χαμηλοτατο επιπεδο? κανενα προβλημα. 2 βασικα χρωματα.ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΟΤΙ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ. απλα ότι το σεβεται....όπως πχ καποιος που καπνιζει οφειλει να το σβησει αν ο διπλα ενοχλειται. ξερετε προχωρημενα για ανατολικη χωρα (Ελλαδα).
δεν προλαβαινεις? δωστα σε κομισιον, να κινηθει η αγορα.

το να εξιψωνεις τον προξα και τον αβαφτιλα με τον "τυπικο" ειναι σαν να παραδεχεσαι ευθεως ότι αυτο το κομματι το γραφεις στα τετοια σου. πο θα μου πεις ετσι είναι στο ελλαντα στο συνολο μας.
οι μινιατουρες ειναι κομπαρσοι. όμως αυτο παιδια ΔΕΝ ειναι και τοσο υγιες.  γι αυτο και εχω τρελαθει με Αγγλια γιατι 5/10 που θα παιξω θα ανοιξουμε κουβεντα "πως το κανες το ταδε?" , "ωραιο το μπλεντινγκ εκει", "α εχω δει το ταδε στο κουλμινι" κλπ κλπ
ωραια πραματα ρε πστη μου, ανθρωπινα, χαλαρα, Ω ΡΑΙ Α. μου θυμιζουν το χαμερ πριν 20 χρονια στην Ελλαδα πριν την εθνικη και τα ίτισι και ίτιψι...που τρεχαμε να βαψουμε σαν τρελοι να προλαβουμε το φεαρ της καισσας με τουρνουα 40+ ατομων περικαλω. εκανα οικονομιες θυμαμαι να αγορασω 200 ζομπι (10 κουτια!!!!) για μια τρελη λιστα αντεντ τοτε που έπρεπε να τα βαψω κιολας σε 15 μερες για ένα τουνρουα αααααααα.

τελος παντων όπως είπα, μεσα και με λαιτ προξυ, να μην σκουζει ο άλλος ο ψηλος. αλλα παρακαλω όχι δουλεμα. όχι λαιτ προξυ και σκασει χελκανον για τεροργκαιστ έτσι?
(ΤΑ ΟΓΚΡ ΘΕΛΩ ΛΕΜΕ)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Flames στις Τρι 25 Μαρ 2014, 18:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fellipe
Champion
Champion
Fellipe


Αριθμός μηνυμάτων : 113
Ηλικία : 52
Τόπος : Athens - Peristeri
Currently Playing : Bolt Action , Beastmen
Registration date : 17/11/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 18:53

Παράθεση :
καλα αν κανετε κανα τουρνουα το 2043 αφου θα εχετε αναλυσει τι μετραει στην ισοπαλια αν τελικα οι μινιατουρες πρεπει να ειναι βαμμενες αν το μη προξυ σκοτωνει την στρατηγικη ή τον ερωτα ή αν τελικα η συμμετοχη στην εθνικη επιμηκυνει το πεος ή όχι, πειτε μου.

Όποτε θέλετε μπορούμε να το αναλύσουμε... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 18:54

χαχαχαχαχαχα γιατρε μου ασε τις αναλυσεις και ελα για καμια μαχη! δεν ειχαμε ποτε την τυχη να παιξουμε λεμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 5 I_icon_minitimeΤρι 25 Μαρ 2014, 20:50

Flames έγραψε:
Ω ΡΑΙ Α. μου θυμιζουν το χαμερ πριν 20 χρονια στην Ελλαδα πριν την εθνικη και τα ίτισι και ίτιψι...που τρεχαμε να βαψουμε σαν τρελοι να προλαβουμε το φεαρ της καισσας με τουρνουα 40+ ατομων περικαλω.

Smile 120 Βάσεις έφτιαξα για το τελευταιο φαιρ που πήγα, το 09 ή το 08 δεν θυμάμαι ! 120 βάσεις σε ένα ΣΚ ! Μέχρι και με πιστολάκι τα στέγνωνα για να στεγνώσει η ατλακοκ και να περάσω τις μπογιες και τα wash !

120 !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GWF WF Tournament?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 40K tournament
» "There is only war" tournament 40K in BOW 11/5/14
» ICT Tournament !
» W F B Tournament
» The Endless War Tournament III

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Γενικές συζητήσεις :: Events and Tournaments-
Μετάβαση σε: