Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Greek comp. discussion thread.

Πήγαινε κάτω 
+10
andreasch
belial
Aerico
Δημητριος
Tzortz
Flames
Nepenthe
Laskoulas
6+
Asarnil the Dragonlord
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 13:54

Μα σου ξαναλεω , μαχες ΥΠΑΡΧΟΥΝ ( αλα ΓΑΠ ;Ρ ) . Οποιος θελει και το βγαλει ντελαλη ας σου πει . Δεν ξερω τι αλλο να πω . Εγω παντως εχω παει 2-3 φορες στα Περιστερια και παντα βλεπω καποιον να παιζει μαχη . Warzone βλεπω μαχες 40κ - warmachine (εχθες ΕΓΩ επαιξα 2 μαχουλες πχ) . Στους Bearded θα παιζουν , το φωναζουν ? Οι μερακλανταν παιζουν , στην Γλυφαδα παιζουν , εχθες ο Τασος (ριττερ) ηρθε φτιαγμενος στον Πειραια " 3 ακομη θα παρουν Warmachine . Παιζουμε 40κ και flames of war να δω τι θα προλαβουμε!!!! " ...εχουν και αυτοι ενα "prive club" , στην Πευκη παιζουν τα παντα και συνεχεια (εκει δεν εχω παει ακομα) . Ο κοσμος παιζει μαχες . Το οτι δεν το φωναζουν η δεν κανουν ποστ δεν παει να πει οτι το παιχνιδι δεν υπαρχει . Αν δεν παιζουν 5 ατομα η 5 ατομα δεν βρισκουν αντιπαλο δεν φταιει το παιχνιδι μονο .

To comp ειναι το προβλημα η οτι δεν παιζουν μαχες ? Τι σε ενοχλει περισσοτερο ? Δεν μπορω να καταλαβω :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
6+
Hero
Hero
6+


Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 13:56

Το ότι δεν τον παίζουν Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:01

ελα ρε 6+ χιουμορ
δεν με ενοχλει κατι ιδιαιτερα (oi μπηχτες δεν με τρελαινουν αλλα οκ ότι μπορει ο καθενας) , κουβεντουλα δεν κανουμε?
στο πλαισιο της κουβεντουλας, συζηταμε για...κομπ χωρις να εχουμε παικτες. θελω να πω ειναι λιγο άκαιρη η κουβεντα για κομπ εφοσον αυτοι που ΠΑΙΖΟΥΜΕ (πχ εγω παιζω 2-3 μαχες την εβδομαδα, 3048 συνολο και counting) δεν μας πολυνοιαζει το κομπ.
δηλαδη ας μας πει ο 6+ ποτε έπαιξε τελευταια μαχη έτσι απο περιεργεια ρε παιδι μου. και αν πχ πεπαιξε προσφατα, πραγματικα τον απησχολησε το κομπ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:15

Αυτος ακριβως --νομιζω-- οτι ειναι και ο σκοπος του thread . Επειδη δεν υπαρχει αρκετος κοσμος να παιζει warhammer η οταν αυτος ο κοσμος αποφασισει να παιξει ειναι 5 εδω 5 εκει 5 παραπερα . Προσπαθει ο Εντυ να δει-αλλα και να δειξει τι "ζηταει" ο κοσμος περισσοτερο για να ξαναερθει κοντα στο Fantasy . Μεχρι τωρα "δειχνει" οτι ο κοσμος θελει GW-GTrules χωρις σπεσιαλ χαρακτηρες αλλα και με το GW-GTrules ΜΕ σπεσιαλ χαρακτηρες να ειναι κοντα . Υπαρχει μια κριση στο παιχνιδι , αυτο ειναι λογικο . Δεν βοηθησε και η εκδοση η να δεχθω οτι "εμεις" δεν την καναμε adapt γρηγορα/οπως επρεπε. Το θεμα ειναι ΤΩΡΑ τι κανουμε , αυτο προσπαθει να δει ο καθενας μας αλλα και ολοι μαζι μεσα απο διαφορες συζητησεις και threads . Οπως λες , κουβεντουλα κανουμε .

Εχουμε παιξει ΤΟΣΕΣ μαχες ολα αυτα τα χρονια που ειναι λογικο καποια στιγμη να τραβηχτουμε γιατι δεν μαρεσει/μας κουρασε/μας μας μας . Το εκανες και εσυ πριν χρονια . Δεν σε κατηγορησε κανεις , ειχες τους λογους σου . Ο καθενας μας το εχει κανει (και εγω επισης) . Μπορει αυτο να εχει συμβει και τωρα ...ο κοσμος να κουραστηκε .

Προσπαθουμε ΟΛΟΙ μας , ο καθενας με τον τροπο του , να ξανασηκωσουμε το Warhammer Fantasy εκει που ηταν . Αν καποιος βαζει 1% ο αλλος 99% δεν εχει σημασια . Σημασια εχει οτι ολοι προσπαθουμε . Καποιοι οταν σταματησε ο Flames πηραν την θεση του στις μαχες , καποιοι οταν σταματησε ο tzortz πηραν την θεση του , κ.ο.κ . Κυκλος ειναι . Καποια στιγμη θα ξαναπαει εκει που ηταν .

Παιζουμε τις μαχες μας , με οποιον θελουμε , με οτι θελουμε για οσο θελουμε . Εγω για παραδειγμα εχω κουραστει με το ETC . Ξενερωσα απιστευτα και δεν εχω ξαναδιαβασει καν οταν "εβαλαν" Free access σε ολα τα lore για τα WE . Mε βοηθα , με κανει πολυ δυνατο , με φτιαχνει αλλα ξενερωσα .

Βλεπω οτι το GW-GT (με η χωρις σπεσιαλ) ειναι η νεα μοδα . Μπορει -και μακαρι- να παει το καλοκαιρι η ομαδα στην Σερβια , να παρει μεταλλιο και ξαφνικα το Σεπτ να ξανατρελαθουμε ολοι με το ETC . Τοτε ? Ειναι μοδα... ειναι γουστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:16

Νομίζω ότι το σκεπτικό του Εντυ είναι να βρεθεί ένα comp που να τους έχει όλους ευχαριστημένους για να παίζουν όλοι μαζί . Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να μην ενδιαφέρονται άτομα για το warhammer γενικά . Από την άλλη βέβαια και παρακολουθώντας την κουβέντα , σαν τρίτος που δεν με ενδιαφέρει το warhammer , νομίζω ότι ο aerico , o ανδρέας κτλ κτλ κάνουν σαφές ότι στην προκειμένη περίπτωση γουστάρουν το GT (βιβλιαράκι δλδ) και είναι μια χαρά με αυτό το ruleset . Συνεπώς δεν έχι ουσία μια τέτοια κίνηση στο "μιλητό" . Εάν τώρα βέβαια βρεθεί κάποιος που να βγάλει ένα comp που να είναι τόσο καλό ώστε να το "αγκαλιάσουν" και άλλοι αυτό είναι άλλο θέμα . 

Πάντως σε φάση παίρνω την βαλίτσα μου με τα μινιατούρια και παίζω με τους κανόνες του βιβλίου για να περάσω καλά νομίζω ότι και GT καλό είναι . Οι πολλοί περιορισμοί δεν βοηθούν πουθενά όταν δεν σε ενδιαφέρει τίποτε άλλο από το να περνάς καλά και να παίζεις με τα μινιατούρια που γουστάρεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
6+
Hero
Hero
6+


Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:19

Χτές έπαιξα μια μαχούλα. Γενικά 2-3 μάχες την εβδομαδα από το 2007, αν και τώρα μέσα στην θητεία δυσκολεύομαι λίγο. Το comp? φυσικά και με απασχόλησε κ το έχω συζητήσει άπειρες φορες με την παρέα μου. Είμαι Καρκίνος στο ζώδιο με οροσκόπο στο διάολο μαλλον. Οκ? προσλαμβάνομαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:27

οκ! αρα λοιπον πρακτικα όλοι παιζουν καπου απλα δεν τους βλεπω εγω. δηλαδη αν πχ θελει καποιος άλλος (όχι εγω) να παιξει πχ αυριο (όχι με μενα) all he has to do is what? παιδια σοβαρα τωρα πιστευω ότι δεν υπαρχουν εστιες παιχνιδιου. τεσπα ίσως είναθ θεμα αλλου θρεντ οκ.

@όχι φυσικα και δεν προσλαμβανεσαι χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:34

edit.G αυτος ο χωρος που συζηταγαμε προ διμηνου τι παιζει ρε φιλε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:35

Μάχες γίνονται καθημερινά. Απλά εμείς παίζουμε ETC. Συνέχεια.
το νόημα το έπιασε ο belial. Και ο 6+.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:39

Σωτηρη πραγματικα πιστευω οτι εστιες παιχνιδιου υπαρχουν , απλα οχι τοσες πολλες για Φαντασυ  Sad 

Ειναι τα παιδια στον Βυρωνα ( Βoxes ) , στον Πειραια , στην Αθηνα , παλι στην Αθηνα , στο Μαρκοπουλο , στο Περιστερι , στο Πανδοχειο , συντομα ακομη μια λεσχη , στην Πευκη , ακομη ενα στον Πειραια (οκ πριβε αυτο;Ρ) .Φανταζομαι θα υπαρχουν κι αλλα που δεν ξερω/δεν θυμαμαι τωρα και ζητω συγνωμη . Απλα δεν παιζουν ολοι φαντασυ αλλα Warmachine , tabletop , wargaming γενικοτερα , καρτες , κλπ κλπ . Τεσπα , οπως λες , ειναι θεμα συζητησης για αλλο thread .

Εδω λεει ο καθενας τις προτασεις του για το τι πιστευει οτι ειναι καλητερο για τους περισσοτερους παικτες WHFB !

Εγω την γνωμη μου την ειπα ...

GW - GT Rules (σεναρια-campaigns-siegez-etc) χωρις Special Chars .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:41

ε τοτε εντυ αφου παιζετε και καθημερινα και συνεχεια και όλα σουπερ κουλ και ...απλα δεν θελουν να παιζουν μαζι μου η οτιδηποτε θα μπορουσε να ισχυριστει καποιος, δεν καταλαβαινω το νοημα του ποστ.
να φερεις κοσμο εκει που ...παιζετε συνεχεια? οκ αν ερθει έστω ένας ...εκει που παιζετε συνεχεια θα ειναι επιτευγμα. θελω να σου πω ο κοσμος δεν μετεχει όχι λογω κομπ, αλλα λογω διαφορετικης μενταλιτυ. εκει στρεψε την ενεργεια σου.
προφανως ο 6+ που και τον απαοσχολει το κομπ και παιζει 2-3 μαχες την εβδομαδα (και δεν τον προσλαμβανω) και το έπιασε το νοημα τωρα θα ερχεται κ αυτός να παιζεται όλοι μαζι συνεχεια.

@Τζ με συγχωρεις ναι εννοουσα για χαμερ σορρυ δεν ημουν σαφης. πειραια πριβε? ρε μαν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:45

Eγω απορω που καθεστε / καθομαστε να βαλω και μενα αν και σχολιασα λιγο , και απαντατε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.
Τι να το κανω αν "συμφωνησετε" στο ιδεατο ρουλ πακ και στο 1ο τουρνουα ερθουνε 4 ατομα ?
Δε χρειαζετε καμια εγκριση εντι το ρουλ πακ σου , τουρνουα χρειαζετε.
Να βρεις ενα χωρο πχ στρατηγικο και να πεις παιδια θα κανω ενα τουρνουα 3 μαχων με αυτο το ρουλπακ , δειτε το , και ελατε να μας βοηθησετε να περασουμε καλα και να το δοκιμασουμε.
Πραγματικα τα περισοτερα ποστ ειναι χωρις λογο.
Ολο το κονσεπτ ειναι πανευκολο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:45

συμφωνουμε μητσε αυτό λεω κ εγω με άλλα λογια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:53

Και οι δύο όμως δεν μπήκατε στον κόπο να κάνετε αυτό που ο έκανε ο Βίλχελμ. Μόνο γενικολογίες κ αφορισμούς. Η έννοια ενός τέτοιου θρεντ είναι η συνεννόηση. Να δούμε δλδ τι θα έκανε τους περισσότερους να συνεννοηθούν με τους υπόλοιπους για να γίνουμε πολλοί. Είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος αυτό?
 επιπλέον σε έξι μήνες θα έχουμε νέα έκδοση. Γιατί να μην έχουμε ένα δικό μας κομπ όπως όλες οι άλλες χώρες? Μογγολοι είμαστε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 14:56

διοτι δεν μας ενδιαφερει το κομπ.
απλα σου δινω κ αυτη την παραμετρο (ότι πχ στην πλειοψηφία το κομπ ειναι αδιαφορο).την οποια ο απιστευτος εγωισμος σου δεν θα παρεδεχθει ποτε. ακομα και όταν θα μεινεις πχ εσυ κ ο νταρλοκ να ασχολειστε μονοι σας (kalhas has spoken) θα θεωρεις ότι...όλα ειναι θεμα comp. απ την άλλη οκ δεν θα σου χαlασω το θρεντ excuse me, i go back to work pardon my intrusion.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 15:02

Ε?
Το να λες οτι αφοριζω τη προταση σου θα το επερνα προσβλητικα ,γιατι παντα ακουω και σεβομαι την αποψη του αλλου ακομα και αν δε συμφωνω, αλλα ξερω οτι δε τα εννοεις (οχι παντα τουλαχιστων) σιγουρα ομως ειναι λαθος εκτιμηση απο πλευρας σου.
Καλα ειναι προφανος οτι ο καθενας βλεπει το ποτηρι μισογεματο η μισοαδειο , εσυ απο οτι εγραψα καταλαβες αυτο που ηθελες να καταλαβεις.
Μιλησα καθαρα και με σαφηνεια , ειπα τη προταση μου οπως καταλαβαινω το κονσπετ, πανω απο 10 φορες.
αν δε καταλαβαινεις η δε θες να καταλαβεις φιλε εδρουλφε δε θα μπω στο κοπο να το ξαναεξηγησω οχι γιατι δε με ενδιαφερει αλλα γιατι δε μου λειπη κατι και περναω το χρονο μου ευχαριστα.
Αν παρολα αυτα πιασεις το νοημα και σκεφτεις τι εγραψα (τουρνουα) και το κανεις εδω ειμαι να βοηθησω οπως μπορω.



Υ/Γ
Και για να ειμαι πιο ακριβης , σχολιασα μονο το αστειο γεγονος των 1σκιρμισερ ανα τυπο μοναδας που απλα ητανε χαζο για τις σαυρες , εσυ ειπες το εκανες για να χτυπησεις στα σκειβεν κ νταρκ ελφ , αλλα προφανος το ειχες σκεφτει βιαστικα απο την αρχη (δεν ειδες τον αντικτυπο και σε αλλα βιβλια , λαθος σου)και καλα εκανες και το αλαξες.
σε ολα τα υπολοιπα δεν ειχα κατι να πω γιατι δε με ενδιαφερουνε φιλε(δε το λεω αρνητικα αλλα δε με νοιαζει το ρουλ πακ πραγματικα γιατι ειμαι ΠΑΙΧΤΗΣ).(εκτος απο τους σπεσιαλ χαρακτηρες που δε τους θελω αλλα δε βαζω και το μαχαιρη στο λαιμο στον αλλο αν τους θελει)
ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΡΟΥΛ ΠΑΚ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ (με καπς για να το καταλαβειςRazz)
Με ενδιαφερει ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ και να κατεβω ανεξαρτητα απο ρουλ πακ γιατι απλα θελω ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ...
Ποσο πιο σαφες να το κανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 15:40

Ωραία! Μήτσο το ξέρω πως παίζεις σε όλα τα είδη. Και εγώ παρομοίως. Και επειδή κρίνουμε με βάση το πώς αντιπροσωπεύει το κάθε είδος το game, έχουμε καταλήξει στο ETC. Κ ETC παίζουμε συνέχεια. Μια αλλαγή δεν βλάπτει. Τώρα για το gt να μην τα ξαναλέμε. Σε τουρνουά gt (κανονικά με όλους τους κανόνες) δεν θα έπαιζα. Όχι γιατί δεν έχω παίξει, αλλά γιατί έχω παίξει. Τον λόγο ρωτήστε τον στον belial.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 15:59

Χαχαχαχαχα  ας είναι καλά το ancient power .... Razz   πάντως όχι για να είμαι πνεύμα αντιλογίας Έντυ , αλλά είναι μια μάχη που θα θυμάμαι πάντα , πολύ γέλιο και καταστροφή 2000π έξω με ένα spell ! . Ελα ρε ήταν τόσο χάλια ειδικά εκεί που πήρε μια μπάλα κανονιού ο Teclis Razz . 

Εντάξει είναι παραμύθι το GT , αλλά από την άλλη και το ETC όσο τέλος πάντων το είδα στην 8η , είναι τελείως μα τελείως αδιάφορο . 

Χρυσή τομή υπάρχει , νομίζω ότι το μεγάλο μυστικό είναι το pitched battle και πάμε για το 11-9 με κατενάτσιο . Ισως άμα μπουν σενάρια και κρατήσετε μερικά restrictions από το ETC , (π.χ special chars κτλ κτλ ) να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρων . 

Κάντε ένα τουρνουά να δείτε πώς θα πάει ... πάντως γελάω ακόμη με την μάχη αυτή Εντυ που σημαίνει ότι κάτι μου άφησε το παιχνίδι ... δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
6+
Hero
Hero
6+


Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 16:00

Ωραία! Μέχρι τώρα εποικοδομήσαμε από την συζήτηση :
Κάποιο θέλουν:
-Σενάρια & GT (no SC).
-Σενάρια & GT.
-Ελαφρύ comp (με η χωρίς σενάρια δεν κατάλαβα)

Όπως φένεται τα σενάρια τα θέλουμε εν τέλει. 

Να συμπληρώσω την άποψη μου, ας φτιάξουμε ένα topic με ιδέες για σενάρια που μας έρχονται στο κεφάλι που θα περιορίζουν τις σπασμενιές. Να ψηφίσουμε αυτά που μας αρέσουν κ ας βγούμε από το forum κ ας τα βάλουμε στο τραπέζι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 16:00

Εγώ ξέρεις τι λέω ; Να μαζευτειτε όλοι εσείς που θέλετε τα comp με τα restrictions απο το θεο ( η τον Χ η τον Ψ ) να συζητήσετε να τα βρείτε να τα τεσταρετε να τα εφαρμόσετε και να παίξετε με αυτά μεταξυ σας. Και αφηστε όλους τους υπόλοιπους να απολαμβανουν το παιχνιδι χωρις να τους ενοχλείτε και να σας ενοχλούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 16:03

τα σενάρια του βιβλίου δεν είναι καλά δλδ ? γιατί να κοιτάξετε αλλού εφόσον υπάρχουν ; έχει και τα magic τερέν εάν θυμάμαι καλά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 16:27

Με σενάρια! Θα βγάλω μερικά να τα σχολιάσουμε το Σ-Κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 18:38

Asarnil the Dragonlord έγραψε:
επιπλέον σε έξι μήνες θα έχουμε νέα έκδοση. Γιατί να μην έχουμε ένα δικό μας κομπ όπως όλες οι άλλες χώρες? Μογγολοι είμαστε?

θα σου πω γιατι. Γιατι κάθε φορά που παιζει μια διαφωνία αντι να κατσουμε να ξεστραβωθουμε να διαβασουμε το βιβλίο και τα faq και να ερμηνευσουμε με βάση τη λογική τους κανόνες καταλήγουμε αργά ή γρήγορα στο "ρώτα στο ευρωφόρουμ" ή "τα φακ του asger λενε αυτό" ή "οι ιταλοι οι μάστορες το παίζουν έτσι"(για να μην ξεχνάμε δηλαδη και τη δικιά μας διαφωνία) .

όσο δεν σοβαρευόμαστε εμεις πρώτα σα παιχτες και τα περιμένουμε ολα έτοιμα ποιος θα κάτσει να κάνει comp? Γιαυτο και κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κάτι πασιφανές, του γράφω να διαβάσει πρώτα το βιβλίο (αλλά κάποιος mod τα σβήνει γιατι τα θεωρεί τρολιές). Ειλικρινά, θελεις να κάτσουμε να βγάλουμε ενα comp σοβαρό? πάμε 18 του μήνα Λιβαδεια μετά τον αγώνα σε ενα σουβλατζίδικο να βγαλουμε το πιο γαμάτο comp του κόσμου. Με ιδέες, με προτάσεις και με τα πάντα όλα. Αλλά προς θεού μην ξανακουσω επιχειρήματα του στυλ "οι ταδε το παιζουν έτσι" γιατι θα τρολάρω μέχρι να βγει η 10η έκδοση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 19:06

Γι αυτό ακριβώς έγραψα discussion thread. Για να δω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι δικό μας χωρίς να μασάμε την έτοιμη τροφή.
 Σσυνεχίζοντας αυτά που εντόπισε ο Βίλχελμ θα πω πως σκεφτόμουν 2200 αλλά κ 2000 για να μην χωράνε σόλο χαρακτήρες που δημιουργούν ανισορροπίες. Επίσης οι 500 πόντοι ανά μονάδα έχουν το νόημα να μην δημιουργεί κάποιος καταστροφικά ντεθσταρς. Για αυτό κ προσθεσα τΑ 5 lv μαγείας. Γι αυτό κ σκέφτομαι να μην υπάρχει καν σπαμ ιδίων character units. Αυτό προάγει τόσο το να δούμε κ χαρακτήρες που τους αφήνουμε εκτός λόγω του κακου synergy αλλά αν κάποιος δεν επιλέξει να ξοδέψει εκεί τους πόντους του να βάλει κ άλλες μονάδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 19:14

πρώτα από όλα πρέπει να θέσουμε ενα στόχο. Δηλαδή που ακριβώς αποσκοπεί η δημιουργία του comp? να κόψει τις αηδιες και τα ξεράσματα? Να κάνει όλους τους στρατούς playable? Να δημιουργήσει ισορροπία εκει που υπάρχει μόνο χάος?
Αν διαλέξουμε την απάντηση ήδη εχουμε κάνει ενα μεγάλο βήμα. Μετά μπορούμε να κάνουμε ενα ωραιότατο brainstorming κυριακή πρωί κοντά στην υπόγα ξερω γω, ώστε να αποφύγουμε και τα κακά τρολς και να τα βάλουμε κάτω ωραία και καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
 
Greek comp. discussion thread.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Greek Warhammer Rankings - Spam Thread
» Tyranid Discussion
» Revised 6th Ed. Discussion
» Crimson Slaughter Discussion...
» Dark Convergence 2 Rulepack Discussion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: