Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Greek comp. discussion thread.

Πήγαινε κάτω 
+10
andreasch
belial
Aerico
Δημητριος
Tzortz
Flames
Nepenthe
Laskoulas
6+
Asarnil the Dragonlord
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 20:22

Ο σκοπός είναι απλός

 να φτιάξουμε κάτι δικό μας το οποίο να μαζεύει το μεγαλύτερο δυνατό αριθμό παικτών, για να δώσουμε ξανα Ζωή στο φαντασυ. Και να ελπίσουμε στην ένατη έκδοση να υπάρχουν καλύτεροι κανόνες αλλά κ αρτιότερη περιγραφή των tournament packs. Πχ το warmachine έχει 6 σενάρια μάχης από τα οποία όμως μόνο τρία χρησιμοποιούνται σε τουρνουά. Υπάρχει πρόβλεψη για ομαδικά τουρνουά κλπ. Ε Δεν μπορεί να έρχεται ο ματ κ να δίνει έξι σενάρια τα οποία να μην διευκρινίζει πως δεν κάνουν κάποια από αυτά για τουρνουά. Δλδ 
έλεος ρε αμπαλε ward!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 20:35

Πάμε άλλη μία. Δειν το rulepack που έδιωξε τον κόσμο. Ή τουλάχιστον δεν είναι μόνο το rulepack. Όσο κινείστε σε τέτοια κατεύθυνση, τόσο θα βλέπετε το δέντρο και θα χάνετε το δάσος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 21:13

άντε ρε πανε βάψε σκελέτια πρώτα και μετά μίλα για το χόμπι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 21:28

Κοίτα Γιάννη
δουλειά μου είναι να επαναφέρω ανθρώπους στη φυσιολογική κατάσταση τους. Δεν με αφορά πως τους συνέβη, αν ήταν κωλοπαιδα ή παλιοχαρακτηρες, αν είναι ασυνείδητοι ή βαρυποινιτες. Ένας άνθρωπος που πεθαίνει είναι ένας άνθρωπος που πεθαίνει. Θέλει άμεση βοήθεια.
 Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν καθόλου δεν με αφορά το τί φταίει αλλά πώς θα το φτιάξουμε. Και δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από ένα καλό κομπ που θα τους φέρει όλους κοντά για να διαπιστώσουν πως είναι στα αλήθεια οι tournament maniacs.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 22:45

εχεις καλο σκοπο και μπραβο. αλλα ειναι πολυ αργα για να το σωσεις. τοσα χρονια λαλακιας δεν ξεπερνιουνται με 1-2 μηνες προτασεολογιας ειδικα εν μεσω οικονομικης κρισης ίμχο. όπως κ να εχει ευχομαι καλη επιτυχία (αλλα χλωμο σε επιπεδο χαι ελφ)

@εντυ σαν τουρναμεντ μανιακ που εισαι φανταζομαι θα ερθεις πολωνια απριλη ε? να σε κλεισω? επισης όταν απευθυνσεσαι σε κοινο που θελεις να το προσκαλεσεις καπου, καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιεις την λεξη "μανιακος". οκ οι 9/10 ξερουμε ότι έχεις παθησεις αλλα ο κοσμος που δεν σε γνωριζει μπορει να τρομαξει  Razz Razz Razz.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 23:18

Ρε Σωτηρη το παρατραβας νομιζω... Να σου απαντησει και ο Εντυ δηλαδη οτι οταν αυτος ηταν στην Πολωνια , μετα στην Ιταλια , μετα στην Γερμανια και ηταν τουρναμεντ φρικ , εσυ δεν ησουν ουτε καν για μαχη ... Δηλαδη ετσι θα το παμε ? Για τοτε που τα πραγματα ηταν στην αρχη εσυ (και λεω εσυ γιατι εσυ μουρμουρας :Ρ ) που ησουν ? Ειχες καποια αλλη δουλεια/ορεξη/θελω/δεν θελω . Ε δηλαδη φταις ? Εισαι λαθος ? Να σε κατηγορησει καποιος ? Θα ηταν σωστο και δικαιο ? Δεν νομιζω ...

Καλος η κακος , υπαρχουν ορισμενοι ανθρωποι που ΠΡΙΝ χρονια , ΠΡΙΝ καιρο , ΠΡΙΝ ανοιξουν κατι δικο τους και βγουν στην ελευθερη αγορα , ΠΡΙΝ κανουν οικογενεια , ΠΡΙΝ 1002 ΠΡΙΝ , ηταν συνεχεια και παντου . Ειτε ηταν Ελλαδα , ειτε ηταν εξωτερικο . Καποια στιγμη αυτο αλλαζε , αλλα δεν εσβησε . Εμεις οι "καμμενοι" και οι "κακιασμενοι" αν δεν βρεθουμε 1-2-3 μηνες σε καποιο τουρνουα , θα χτυπησει το τηλεφωνο μας για να δει ο Λασκουλ τι κανω ,Ο Νικος , ο Μακης ,ο Greg ,  ο Χαριδημος , ο Εντυ , και 2-3 αλλοι . Αυτο ειναι μεγαλητερο κερδος απο το να ειμαι συνεχεια σε καποιο τουρνουα (στην ψυχολογικη φαση που ειμαι τωρα τεσπα ) . Δεν ειχα αναγκη απο τουρνουα , αλλα απο "παρεα" . ΧΙΛΙΑΔΕΣ ωρες στο τηλ με Δημητρη , με εντυ στο FB , με χαριδημο , με μακη με νικο με με με με ... Εχουμε καταφερει και κραταμε μια "παρεα" πανω απο καθε μαχη-διαμαχη . Και να ξερεις , επειδη ειμαστε  ΒΛΑΚΕΣ , ολοι αυτοι που ειπα , σε μια ΑΣΧΗΜΗ ξεχναμε τα παντα και γινομαστε γροθια . Μιλαω παντα για τους Original Strategy Hall Πειραια ( αυτη ηταν μια μικρη παρενθεση συγκινησης αλα Μαρθα Βουρτση ;Ρ )

Πριν 13 χρονια θυμαμαι την Καισσα στον Πειραια και το Fantasy Shop Βικτωριας να κανουν τουρνουα . Και ημουν σε ΟΛΑ. Το 2002-3 γνωρισα και τον Δημητρη + Μανωλη ( Laskoulas + Medas = L.F.E ) και οι 2 μας τρεχαμε με το Lanos σε ΚΑΘΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ . ΠΑΝΤΟΥ . Εχω παιξει και σε τουρνουα στην Γλυφαδα , νομιζω ειχε κανει 2?3? .  Καπου εκει , το 2002? γνωρισα εσενα μαζι με τον SirMitso ( Δημητρη Καβαλαρακη και ξ-αδερφο μου ) και παιζαμε μαχες , σε καποιο τουρνουα που ειχαν παει παρεα μαζι με τον Χαριδημο . Απο τοτε , απο το 2000 οι περισσοτεροι απο αυτους που μουρμουρανε ακομα και ΤΩΡΑ ειμασταν σε σχεδον καθε τουρνουα και ΚΑΘΕ Fair για πολλα χρονια . Με τον Greg για ωρες στο τηλ για λιστες και μαχες . Ο Greg και εγω ειμασταν οι πρωτοι που "καναμε/φεραμε" το army builder στην μοδα . Μιλαμε για "εποχες" Fred + Wilma Flindstone . Oταν ο Εντυ εψαχνε αντιπαλο γιατι δεν σταματησες οτι εκανες και να ξαναπιασεις το Warhammer ? ;P  

Μην κατηγορεις και μην θαβεις ετσι απλα παρουσιες ετων σε τουρνουα και παραστασεις πανω στο σανιδι . Τοσα χρονια δεν εβλεπες καμια ταινια κινηματογραφου , δεν μπορει ξαφνικα επειδη 1-2χρονια βλεπεις καθε μερα να γινεις και κριτικος του Holywood . Θα το ξαναπω για να μην παρεξηγηθω . Οταν σταματησες για τους λογους σου να παιζεις ,δεν σε κατηγορησε κανεις .Δεξου οτι αυτοι , οταν εσυ σταματησες ηταν εκει , συνεχεια , παντου και οχι ενας , αλλα 10 , οχι σε 1 τουρνουα αλλα σε 10 , οχι 1 φορα εξωτερικο αλλα 10 , οχι μια ομαδα αλλα 5 , οχι μια παρεα αλλα 10 . Δεξου επισης  οτι καποιοι δεν μπορουν (ειδικα στις μερες μας) να ακολουθουν καθε τουρνουα , εχουν βαρθνει ... Δεξου οτι ειναι η "σειρα τους" οπως ηταν καποτε και η δικη σου "σειρα" . Δεν πρεπει να ειμαστε επιθετικοι απεναντι τους , ειναι αδικο πιστευω .


Εχεις ΟΛΗ την καλη θεληση,διαθεση και καβλα . Αλλα κανεις αυτο ακριβως που κατηγορεις . Χανεις ολα αυτα τα καλα που εχεις με τον τροπο που εχεις . Απλα , η φαση ειναι τετοια που οταν σταματησες εσυ υπηρχ(ξ)αν αλλοι 10 να το τρεξουν . Οταν σταματησαν απο αυτους τους 10 οι 7 , ειναι λογικο να μπουκωσει η μηχανη σιγα σιγα . Δεν φταιει ΜΟΝΟ το comp η ΜΟΝΟ η συμπεριφορα . Φταινε Ο Λ Α , το καθετι απο λιγο/πολυ !

ΥΓ1. και για να μην παρεξηγηθω . Δεν υπερασπιζομαι τον Εντυ η τον καθε Εντυ . Ουτε με εβαλε δικηγορο του . Το ιδιο θα εκανε για οποιον πιστευω οτι ειναι αδικος ο αλλος . Εχω τσακωθει αρκετες φορες με τον Γιωργο . Εχουμε ριξει καντιλια ακομα και στο UB , ακομα και στην Γερμανια πριν την μαχη με την Δανια που θα χτυπουσαμε θεση . Με αυτο θελω να πω οτι δεν του χαιδευω τα αυτια , αν δεν μου αρεσει κατι του το λεω . Οπως το κανω και στον καθενα . Εχω παρει και το δικο σου μερος , του Δημητρη , του Χαριδημου , του Δαρλοκ , του Χ Αγνωστου , του Ψ γνωστου . Οταν κατι "δεν μου κολλαει" παντα μιλαω , οποιος και αν ειναι .

YΓ2. Αν και νομιζω οτι τα παραπανω ειναι ασχετα με το θεμα . Οπως και πολλα αλλα comments Που εχουν γινει μεχρι τωρα . Τεσπα . Ας κρατηθουμε ολοι την επομενη φορα .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Πεμ 12 Δεκ 2013, 00:09, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KostasDiscordian
Champion
Champion
KostasDiscordian


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Registration date : 04/11/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 11 Δεκ 2013, 23:53

Θα ερθω σε οτι νεο δημιουργηθει για υποστηριξη αλλα επαναλαμβανω το παιχνιδι ειναι μια χαρα οπως ειναι με ελαχιστες επεμβασεις , το θεμα ειναι ακριβως στη νοοτροπια,να διασκεδαζουμε και να περναμε καλα.Αν καποιος φτιαξει κατι σπασμενο εκμεταλευομενος σπασμενιες του  army book του θα παιξει μια,δυο ,μετα θα δει οτι δεν εχει νοημα και οτι συνεχεια νικαει και απο μονος του θα το αλλαξει,επαναλαμβανω ομως οτι υπαρχει μεγαλυτερη ισορροπια απο οτι νομιζουμε στο gt.
Κατα την γνωμη μου η κακη νοοτροπια τυπου "φτιαχνω σπασμενες λιστες και παιρνω ολα τα τουρνουα" δεν αλλαζει με restrictions κτλ αλλα μεσα απο την κοινοτητα,για παραδειγμα το να μην εχεις να κερδισεις τιποτα το ουσιαστικο παρα ενα "κλαδι ελιας" και κανενα σουβλακι.Η σκοπιμοτητα των πρωτων θεσεων η των δωροεπιταγων κανει βαθυτερο κακο που δεν φαινεται εξ αρχης.
Για ενα γαμημενο παιχνιδι με μινιατουρες μιλαμε,αν καποιος θελει να γινει master της στρατηγικης ας φτιαξουμε ομαδες των 20 ατομων και να παμε για paintball.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 01:35

flames

 Ομολογώ πως αν συμβουλεύεις καποιους άτυχους η μόνη σκηνή που μου έρχεται στο μυαλό η οποία θα μπορούσε να την περιγράψει είναι εκείνη που ο φιδογλωσσος "συμβουλεύει" τον άρχοντα του ροχαν.
 Είναι φανερό πως επιθυμείς να επικρατεί " ασθένεια κ μιζέρια". Είναι φανερό πως επιθυμείς να υπάρχει φαγωμαρα. Είναι φανερό πως ποτε δεν αισθανθηκες κομμάτι της σκηνής. Ή μάλλον ποτέ δεν αισθανθηκες κομμάτι μιας σκηνής που δεν μπορείς να έχεις τη θέση του πρωταγωνιστή. Σου κρατάει κανένας κακίες? Όχι. Εγώ τουλάχιστον όχι. Έτσι είσαι κ δεν θα αλλάξεις. Άντε ίσως μετά από ένα χρόνο - Τειρεσίας μοουντ- αν αρχίσω πχ να μιλάω κ να "θαβω" στους καναδους κάποιον για τα " κατορθώματα" του,  κάτι που πληροφορηθηκαμε έκανες εσύ φέτος στο ETC θαβοντας όλη την ελληνική σκηνή, άντε λέμε κ να εμφανιστείς μετά με άβαταρ τη σημαία των Βανουατου. Αυτό μόνο θα αλλάξει. Γιατί αν σε ενδιέφερε να κάνεις κάτι για το game θα φαινόταν από τη διάθεσή σου. Αλλά προφανώς προτιμάς τη " μιζέρια του ροχαν".

ΥΓ

 Αν είναι να πήγαινα Πολωνία θα κανονιζα με τα northern arnies να πηγαίναμε για να σηκώσουμε το τουρνουά. :ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 02:22

Το μονο συμπερασμα που βγαζω απο αυτο το ποστ.που ειναι ασχετο ως συνηθως με τον τιτλο.ειναι το εξης...
Λυπαμαι πραγματικα που το ποιοι ειμαστε εμεις οι κακοι "etc"αδες το μεταφερουν σε καποια παιδια που ΔΕΝ μας ξερουν κατι τυποι με τη γνωστη νοοτροπια.δεν θα πω λεπτομεριες απλα θα πω ενα ωραια σκηνικο καποια χρονια πριν (4-5;) ισως παραπανω.
Ειμαι πειραια και μου λενε οτι θα κατεβει ενας φαφλατας 34-4-0 που λεει κανει φτιαχνει κλεβει.κατεβηκε ο ανθρωπος τον υποδεχτηκε οσο πιο ευχαριστα γινεται.παιξαμε μια πολυ φιλικη μαχη αφηνοντας τον να με κλεβει μεχρι αηδιας.σε σημειο που παιδια που ΔΕΝ ασχολουνται με το αθλημα εψαχναν βιβλια στρατου(του αντιπαλου μου για να μου σιγουρεψουν οτι με κλεβει).τελειωσαμε σε 4 γυρους.παιξαμε 2 μαχη.χαρηκαμε τελειωσε το θεμα.ξαναπαιξαμε παντα σε καλο κλιμα.
Τις επομενες μερες ερχοταν κοσμος να με ευχαριστησει που θα ησυχαζε απο την παραπαρολογια του....φλαφερ.
Εγω και ο καθε εγω λοιπον απομακρυνουμε τον κοσμο.
Κριμα που υπαρχουν τετοιοι ...μυαλα....και το παιζουν και φλαφερς.κριμα.
Και ακομα χειροτερα που "ενημερωνουν" και αλλους.απο την αλλη η αναγκη για αποδοχη ειναι βασικοτατη.
Προκαλω εναν να μου πει οτι ειχε παραπονο παιζοντας μαζι μου.
Εντυ κανεις προσπαθειες σε λαθος frontmen.
Σιχαμα ποια η μαλακια τι φταιει και τι φταιει
Ο αεροπορος ακουει darlok και ξερναει εχει παραπονο απο καποια μαχη μαζι μου;
Αφηστε ποια τα καραγκιοζηλικια.
Οσο ενοχλει η προσπαθεια για restrictions ενοχλουν και τα teleport in game και το κλεψιμο στους κανονες.νταξει μαν μη μου χαλας την διασκεδαση μου ασε με να σε κλεψω.
Εκει θα γινουν ολοι φλαφ και ωραιοι.
Αν παιξω με τον 6+ και με αφηνει να τον κλεβω φουλ θς ακουσει κανεις φωνη;
Γαμω τα παιδια και ο ενας και ο αλλος.
Γιαυτους λοιπον που με ξερουν και δεν με γουσταρουν μαγκια τους.
Γιαυτους που δεν με ξερουν και δεν με γουσταρουν στα φρυδια μου με καθε καλη διαθεση.
Προτιμω αυτους που με ξερουν και με γουσταρουν,και αν καποιος θελει να με μαθει εδω ειμαστε.
Αλλα κοψτε λιγο τις μαλακιες γιατι θα αρχησει καμμια κουβεντα για το πως παιζει το unrestricted με movement 5 να πηγαινει 15 και θα γελαει ο κοσμος με τα φλαφ.αντε καληνυχτα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 07:21

Ειλικρινά θα ήθελα να ξέρω αν σκέφτεστε/ φιλτραρετε πριν γραψετε η αν απλά γράφετε ποστ χωρίς να νιώθετε. Διακρυνει ακόμη κ ο πιο άσχετος μια πικροτητα/ κακία σε όλη αυτή.τη στιχομυθία... Ήμαρτον ρε παιδιά, βρείτε τα μεταξύ σας έξω από εδώ κ αφήστε επιτέλους ένα θέμα χωρίς να πλακωνεστε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 08:56

KostasDiscordian έγραψε:
Θα ερθω σε οτι νεο δημιουργηθει για υποστηριξη αλλα επαναλαμβανω το παιχνιδι ειναι μια χαρα οπως ειναι με ελαχιστες επεμβασεις , το θεμα ειναι ακριβως στη νοοτροπια,να διασκεδαζουμε και να περναμε καλα.Αν καποιος φτιαξει κατι σπασμενο εκμεταλευομενος σπασμενιες του  army book του θα παιξει μια,δυο ,μετα θα δει οτι δεν εχει νοημα και οτι συνεχεια νικαει και απο μονος του θα το αλλαξει,επαναλαμβανω ομως οτι υπαρχει μεγαλυτερη ισορροπια απο οτι νομιζουμε στο gt.
Κατα την γνωμη μου η κακη νοοτροπια τυπου "φτιαχνω σπασμενες λιστες και παιρνω ολα τα τουρνουα" δεν αλλαζει με restrictions κτλ αλλα μεσα απο την κοινοτητα,για παραδειγμα το να μην εχεις να κερδισεις τιποτα το ουσιαστικο παρα ενα "κλαδι ελιας" και κανενα σουβλακι.Η σκοπιμοτητα των πρωτων θεσεων η των δωροεπιταγων κανει βαθυτερο κακο που δεν φαινεται εξ αρχης.
Για ενα γαμημενο παιχνιδι με μινιατουρες μιλαμε,αν καποιος θελει να γινει master της στρατηγικης ας φτιαξουμε ομαδες των 20 ατομων και να παμε για paintball.

Ωραία τα λέει ο Ντισκόντιαν και σε προηγούμενα πόστ του αλλά δυστηχώς δεν νομίζω οτι σε ακούει κανένας φίλε μου! Επίσης συμφωνώ οτι το παιχνίδι θα πρέπει να παίζεται σε περισσότερους πόντους (3000).
Όσο για το paintball επειδή το έχουμε εξασκίσει σε μεγάλο βαθμό είμαι μέσα να πάμε να βγάλουμε εκεί την κυριαρχομανία μας και ας αφήσουμε την χαλαρότητα για το warhammer μπάς και το ευχαριστηθούμε το παιχνίδι όπως του αξίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 09:35

KostasDiscordian έγραψε:
για παραδειγμα το να μην εχεις να κερδισεις τιποτα το ουσιαστικο παρα ενα "κλαδι ελιας" και κανενα σουβλακι.Η σκοπιμοτητα των πρωτων θεσεων η των δωροεπιταγων κανει βαθυτερο κακο που δεν φαινεται εξ αρχης.
Για ενα γαμημενο παιχνιδι με μινιατουρες μιλαμε,αν καποιος θελει να γινει master της στρατηγικης ας φτιαξουμε ομαδες των 20 ατομων και να παμε για paintball.


Σουβλακι ????????
Σουβλακι ??????????

Ειπες τη μαγικη λεξη Αλαντιν εεε Ντισκο Razz
Μεσα καντε τουρνουα !



Υ/Γ
Να πω οτι ενας απο τους λογους που περσυ στραφηκα σε αλλα συστηματα , της ιδιας εταιρειας βεαβαια αλλα φετος σε αλλο συστημα εκτος GW, ενταξη ρε μαν(ς)Razz ας δουμε και κατι αλλο (που πραγματικα δε το συγκρινω καν με το χαμερ στη ποιοτητα, ηδη ενας ενας οι σκληροπυρινκοι του φανταζι το δοκιμαζουνε , ο Ελ ρει , η πραγματικη "κολονα" του δανεζικου χαμερ και ενας απο τους πρωτεργατες του το τι γινετε στο ετς αρχισε warmachine/horde, πιστευω θα γινουνε 2 πραγματα , ειτε με την επαφη τους με το γουορμαχορντ θα παρουνε καποια πραγματα και θα κατανοησουνε το αβυσαλεω λαθος του ΑR , δηλαδη ρουλπακ αλλο εκτος gw/restrictions κτλ και αυτο ειναι προς οφελως του χαμερ, ειτε απλα θα αφησουνε τη gw.(τελικα μπορει να μην ειναι και σοκοφρετα το μασιν)) συνεχιζω , αφησα το συστημα της gw σα 3η μου επιλογη στον ελευθερο χρονο μου για ολα αυτα , το ρουλπακ χαμηλης νομημοσυνης που μας προσφερουνε, μανουρες καβγαδες για ολα ακομα και το πιο απλο, απο ατομα που γνωριζομαστε 10 χρονια και οκ εδω αδελφια μαλωνουνε , αλλα δεν ειμαστε αδελφια (για τα ορια) οσο φιλοι και να ειμαστε οποτε με στεναχωρει πολυ ολο το γεγονος.Καλα το λεω και εγω που εχω μαλωσει αρκετα επισης , ειναι κατακριτεο για ολους μας σα συμπεριφορα.δε με αφηνω απο εξω.
Τεσπα δε περιμενα ποτε να πω , δε με πειραζει οτι και να γινει στο χαμερ , αλλα το λεω Razz
αντε Αγιε Βασιλη φερε την 9η μημπως φερεις κοντα το κοσμο, μακρια απο αντιπαλοτητες για να παιχτει ενα ρημαδι παιχνιδι ομορφα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
6+
Hero
Hero
6+


Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 18:49

Μετά από 6 σελίδες φαγωμάρας αυτό ήταν? Δεν ξανασχολούμαστε? Θα το πεθάνουμε έτσι το fantasy?
Θα μου πείτε "γιατί δεν τρέχεις εσύ ένα τουρνουά;" . Η μαμά πατρίδα με έχει καλέσει κ δσυτυχώς δεν έχω τον χρόνο. Αλλά γιατί να μην κάνουμε ένα brainstorming με ιδέες για σενάρια? Ώστε να υπαρχει τροφή για όποιον θέλει να τρέξει ένα τουρνουά (και λέγοντας τουρνουά μιλάμε για σουβλακομπυροχαβαλέ καταστάσεις! Με δώρα από τον χώρο του χόμπυ )!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημητριος
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 12 Δεκ 2013, 23:22

Ένα σενάριο που έχω δει και μου άρεσε είναι μια παραλλαγή του watchtower όπου αντι για πύργο,υπάρχει λοφος ,ο οποίος δίνει victory points και όχι τη νίκη.

Ίσως πρέπει να αλλάξει κ ο τρόπος που μετριούνται οι πόντοι στο τέλος του παιχνιδιού.Πως θα σας φαινόταν να μετράμε τους πραγματικούς πόντους που πήρε ένας στρατός και απο κει και πέρα μπόνους αν καταστράφηκε μια μονάδα ή αν είναι flee ή είναι κάτω απο το 50% κλπ.

Τέλος οι 2999 ή 3000 πόντοι,ενω είναι ωραίοι σαν ιδέα,δε νομίζω ότι είναι εφαρμόσιμοι σε τουρνουα,απο άποψη χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 13 Δεκ 2013, 00:56

Tzortz έγραψε:

...
.
διαβασα την ιστορια και διαφορα πορσιματα, δεν καταλαβα την λογικη συνεχεια αλλα οκ. σου υπενθυμιζω ότι πολυ πριν απ το πριν που αναφερεις έπαιζα ήδη για 5 χρονια. αλλα δεν καταλαβαινω τη σχεση έχει η ιστορικη αναδρομη.

@αυριο παιζω μαχη με τον ΚΑΛΧΑ (τον υποκριτη!!!!). καλη φαση, την συνιστω ανεπιφυλακτα. αφηστε τα ποστ και πιαστε τα γκολποστ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 13 Δεκ 2013, 01:08

Asarnil the Dragonlord έγραψε:
flames

 Ομολογώ πως αν συμβουλεύεις καποιους άτυχους η μόνη σκηνή που μου έρχεται στο μυαλό η οποία θα μπορούσε να την περιγράψει είναι εκείνη που ο φιδογλωσσος "συμβουλεύει" τον άρχοντα του ροχαν.
 Είναι φανερό πως επιθυμείς να επικρατεί " ασθένεια κ μιζέρια". Είναι φανερό πως επιθυμείς να υπάρχει φαγωμαρα. Είναι φανερό πως ποτε δεν αισθανθηκες κομμάτι της σκηνής. Ή μάλλον ποτέ δεν αισθανθηκες κομμάτι μιας σκηνής που δεν μπορείς να έχεις τη θέση του πρωταγωνιστή. Σου κρατάει κανένας κακίες? Όχι. Εγώ τουλάχιστον όχι. Έτσι είσαι κ δεν θα αλλάξεις. Άντε ίσως μετά από ένα χρόνο - Τειρεσίας μοουντ- αν αρχίσω πχ να μιλάω κ να "θαβω" στους καναδους κάποιον για τα " κατορθώματα" του,  κάτι που πληροφορηθηκαμε έκανες εσύ φέτος στο ETC θαβοντας όλη την ελληνική σκηνή, άντε λέμε κ να εμφανιστείς μετά με άβαταρ τη σημαία των Βανουατου. Αυτό μόνο θα αλλάξει. Γιατί αν σε ενδιέφερε να κάνεις κάτι για το game θα φαινόταν από τη διάθεσή σου. Αλλά προφανώς προτιμάς τη " μιζέρια του ροχαν".

τωρα πραγματικα πιστευεις θα κανω κουβεντα τετοιου επιπεδου εγω μαζι σου μικρε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 13 Δεκ 2013, 01:58

Χαχαχαχαχαχα
Όχι...μεγάλε κ ατελειωτε, υπερτεραστιε φλεημς
δεν το έγραψα για νΑ συζητήσουμε. Απλές διαπιστώσεις κάνω χωρίς να θέλΩ συζήτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Greek comp. discussion thread.   Greek comp. discussion thread. - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 13 Δεκ 2013, 01:59

Το τρισυποστατε ξεχασες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Greek comp. discussion thread.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Greek Warhammer Rankings - Spam Thread
» Tyranid Discussion
» Revised 6th Ed. Discussion
» Crimson Slaughter Discussion...
» Dark Convergence 2 Rulepack Discussion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: